Карантин у Самборі – суд вирішив не карати священника

logo


Самбірський міськрайонний суд звільнив від адміністративної відповідальності священника, який брав участь у масовій ході із винесення плащаниці 17 квітня. Таке рішення суд ухвалив 1 липня.

Читайте також

Як пережити пандемію COVID-19: практичні поради медика з Ізраїлю (Фото)

Про це повідомляє – WestNews.info з посиланням на Твоє місто.

Правоохоронці склали на отця протокол про адміністративне правопорушення через масовий релігійний захід з обходом церкви за участі більше 10 осіб, який порушив вимоги постанови КМУ про запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

Отець пояснив у суді, що діяв за вказівкою настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, а до заходу долучалися люди за власним бажанням, тож важко було передбачити масштабність церковної процесії.

У рішенні суду йдеться, що скоєний отцем проступок за встановлених обставин у суді є малозначним. Тому, і з огляду на пом’якшуючі обставини, справу закрили, обмежившись усним зауваженням.

Нагадаємо, 17 квітня у Самборі парафіяни влаштували масову ходу. Тоді поліція склала на чотирьох учасників заходу протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП. Санкція статті передбачає покарання – штраф 17 до 34 тисяч гривень та на посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень.

Окрім того, слідчі Самбірського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, за що загрожує штраф або до трьох років позбавлення волі.