Керівники Львова та області не прийшли на представлення начальника обласної поліції

logo


Голова Нацполіції Сергій Князєв у середу, 4 вересня, у Львові представив нового начальника Головного управління Нацполіції у Львівській області Василя Віконського. На представленні не був присутній жоден із перших керівників міста Львова та області.

Зазначимо, раніше присутність голови ЛОДА, голови обласної ради та міського голови Львова на таких заходах була усталеною практикою. Зокрема, перші керівники були присутні на представленні попередніх начальників поліції Львівщини Валерія Середи у 2016 році, Дмитра Загарії у 2014 році та Сергія Рудяка у 2011 році.

На представленні начальника поліції не був присутній голова ЛОДА Маркіян Мальський, ані його перший заступник. У прес-службі ЛОДА ZAXID.NET наразі не не повідомили, чи запрошували керівництво обласної держадміністрації на цю подію.

У коментарі ZAXID.NET голова Львівської облради Олександр Ганущин пояснив, що не був присутній на представленні Василя Віконського, оскільки пізно, а саме вранці 4 вересня, отримав запрошення. Також голова облради зазначив, що з ним ніхто не узгоджував кандидатуру нового керівника обласної поліції, тому на представленні не був ані він, ані жоден із його заступників. «Було би добре, якби призначення керівників такого рівня узгоджували з областю та з містом», – зазначив Ганущин.

Не був на представленні і міський голова Львова Андрій Садовий, натомість був присутній його заступник Сергій Бабак.

Сергій Князєв представив нового очільника поліції Львівщини як ефективного менеджера та адміністратора, який зумів вивести на належний рівень забезпечення поліцейських. Також пояснив, чому служба Віконського у спецпідрозділі «Беркут» під час Революції Гідності не перешкодила нинішньому призначенню. Повідомив, що Віконський не брав участь у силовому протистоянні під час подій Майдану, а згодом був серед перших співробітників поліції, які були відряджені у зону АТО у 2014 році, де брав участь у звільненні українських міст.

«Не хвилюйтесь, я чітко відповідаю за це кадрове рішення», – звернувся Князєв до присутніх у залі представників особового складу поліції Львівщини, журналістів та активістів.

Представлення начальника ГУ Нацполіції Львівщини Василя Віконського. Фото поліції

У цей час перед будівлею Головного управління Нацполіції зібралися кілька десятків представників різних громадських угруповань з вимогою провести громадське обговорення нового очільника обласної поліції. На запитання, чи відбудеться таке обговорення, Князєв відповів, що цього не передбачає закон про Нацполіцію. Водночас, він зазначив, що керівник поліції має забезпечити ефективну комунікацію з суспільством.

Також Сергій Князєв повідомив, що колишній керівник поліції Львівщини Валерій Середа найближчим часом поїде на ротацію на схід України.

Як повідомлялося, раніше 38-річний полковник Василь Віконський працював начальником ГУ Нацполіції Хмельницької області, перед тим був заступником начальника ГУ НП в Івано-Франківській області. Про його представлення на посаді начальника ГУ Нацполіції Львівщини стало відомо вранці середи, 4 вересня, хоча активісти писали про ймовірне призначення «колишнього беркутівця» раніше.