«Кіборг» розповів про службу у ТЦК Львова

logo


Віталій Смілка – учасник миротворчої місії в Іраку та Антитерористичної операції на Сході України. Він – один з військових-кіборгів, які захищали Донецький аеропорт, а також голова спілки АТО Городоччини. Після поранення, отриманого на фронті, він служить в одному з ТЦК Львівщини.

Про службу в ТЦК військовий розповів в ефірі Українського радіо.

Віталій намагається не встрявати у суперечки із людьми, коли під час роботи у патрулях оповіщення відбувається перевірка документів чоловіків мобілізаційного віку. Але неодноразово чув від них, «що я здоровий і сиджу в тилу». 

«Що я маю робити? Зніматиштани та показувати свої ноги, де вирване м’ясо та сухожилля? Або розказувати як мені з голови викачували кісту після контузії? Вони ж нічого не чують. Тому я й нічого не пояснюю. Намагаюся взяти себе в руки та виконувати свою роботу. Хоча всередині закипаю», – розповідає Віталій Смілка. 

Буває і таке, що коли військовий перевіряє документи у 44-річного чоловіка на вулиці, якась жінка починає кричати: «Чого ви до хлопчика вчепилися!». Віталій також поділився історією про розмовуз одним чоловіком. 

«Був випадок, коли я був дуже злий на тих львів’ян. На вулиці пив пиво чоловік років за 30. Перевіряємо документи. Чоловік з Бердянська, півтора року вже перебуває тут. По «Оберегу» приходить інформація, що він не прив’язаний до жодного ТЦК. Я кажу: «Зараз ви пройдете зі мною, уточнимо ваші дані. А потім очікуйте на повістку». У відповідь чую російською: «А чому я повинен? Це ви почали цю війну, то й розгрібайте». Ти слухаєш ці слова і тебе розриває зсередини.Але береш себе в руки й кажеш: «Я готовий піти з тобою, щоби ти допоміг мені звільнити твій Бердянськ», – пригадав він.

Військовий наголосив, що ніколи не зупиняє на вулиці чоловіка, який веде дитину до садочка чи школи, або йде з дружиною та дитиною. Але коли чоловіки тікають, побачивши працівників ТЦК, каже йому в спину: «Купи собі спідницю!».

«Мої хлопці, які зараз на фронті, кажуть, що проблем з набоями зараз нема. Менші проблеми з технікою, хоча вона виходить з ладу тагорить під час бою. А найгостріша проблема – з поповненням особового складу. Якби ми мали зараз стільки людей як на початку вторгнення, ми б вже рухалися в сторону наступу. Мої побратими, що на війні, питають мене, чим ми тут займаємося в ТЦК, що так не вистачає особового складу», – констатував військовий. 

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram