Кілька десятків родичів полонених бійців вийшли на акцію в центрі Львова

logo


У суботу, 24 лютого, у центрі Львова перед пам’ятником Шевченку відбулась акція, яку влаштували рідні полонених та зниклих безвісти українських військових. На акцію вийшли рідні оборонців Маріуполя, зокрема, військових 24 бригади, 4 танкової бригади, 56 маріупольської бригади та інших. Усього зібралося кілька десятків людей.

Учасники акції вийшли з плакатами та фотографіями своїх рідних, друзів і близьких. Мета акції – нагадати про тих, хто перебуває в російськомуполоні чи вважається безвісти зниклим, передає «Суспільне».

У другу річницю повномасштабного вторгнення учасники вирішили нагадати, що деякі бійці в полоні вже майже два роки. Серед учасників акції дружина військового, який був на Азовсталі, Олена. На акцію вона вийшла, аби нагадати про чоловіка.

«У нас народилась донечка, авін ще її ні разу бачив. Він взнав про неї від хлопців. Ну, насправді, це жах… Я знаю, що там робляться страшні речі, вони не доїдають, їх катують. І про це треба нагадувати. Про це обов’язково треба говорити», – каже Олена.

Учасники акції прийшли з плакатами, щоб нагадати, що їхні рідні в полоні (фото «Суспільного»)Учасники акції прийшли з плакатами, щоб нагадати, що їхні рідні в полоні (фото «Суспільного»)

З дітьми на акцію прийшла дружина іншого військового Лілія. Її чоловік воював у 4 танковій бригаді. Про його долю жінка не знає із червня 2023 року.

«Ми вирішили разом із “Азовом” виходити і надали якусь інформацію, тому що про 4 танкову бригаду повністю тиша. 4 танкова бригада – існує. Допоможіть нам, будь, ласка, знайти хлопців. Дев’ять місяцівневідомості», – розповідає Лілія.

«Чекаємо. Молимось, віримо, чекаємо», – каже мама ще одного військовополоненого Оксана.