Кінні прогулянки та дами у капелюхах: як виглядала львівська площа Міцкевича на початку ХХ століття

logo


Мало хто знає, що у дорадянський час назву “Площа Марійська” носила сучасна площа Адама Міцкевича у Львові. Інша назва площі – Маріацька. З історії також відомо, що саме площа Марійська знаходиться навколо статуї Діви Марії. Вона обмежена теперішньою площею Міцкевича, трамвайною колією на вулиці Петра Дорошенка та проїжджою частиною з двох сторін проспекту Свободи.

Новини.LIVE підготувало добірку світлин площі Марійської (тепер площа Міцкевича) на початку ХХ століття, опубліковані сайтом “Фотографії старого Львова”.   

Фото площі та цікаві факти з історії

На території сучасної площі Міцкевича у період Речі Посполитої були фортифікаційні споруди. Австрійська влада знесла ці укріплення у кінці XVIII століття. У 1840 році на території облаштували два мости, бо там протікала річка Плотва. Тоді так сформували площу, яка мала назву площа Фердінанда.

площа Міцкевича, Львів

Через двадцять років площу прикрасили мармуровою фігурою Діви Марії. Згодом ця територія розпочала називатися площею Марійською або Мар’яцькою. Однак фігуру у 1904 році перенесли із центру площі та встановили біля сучасного проспекту Свободи. Це зробили через будівництво пам’ятника Адамові Міцкевичу. У 1904 році в центрі площі замість фігури Діви Марії встановили пам’ятник Адамові Міцкевичу. Завдяки цьому пам’ятнику, площа і отримала свою сучасну назву.

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

площа Міцкевича, Львів

Більше новин про історію Львова у фото

Давнім львів’янам завжди подобалися лижі. У 20 столітті не було чимось дивним побачити людину у місті, яка пересувається саме таким способом. Старі світлини з’явились у мережі.
Зима завжди додає особливого шарму Львову. Зимові пейзажі особливо захоплюють. Лапатий сніг зачаровує. Трішки магії у час, коли йде війна. У мережі з’явилися фото засніженого Львова у 1941 році.

Пасаж Міколяша був першою у Львові масштабною будівлею торгово-розважального комплексу, її площа сягала 5 700 м кв. Тут працювали магазини, модні салони, перукарні, кав’ярні, кінотеатри, аптека та інші заклади. Зруйнувала пасаж німецька бомба, яка впала у 1939 році. Новини.LIVE віднайшло світлини пасажу Міколяша до його руйнації.