“Кіт в мішку”: як у львівському магазині техніки Apple надурили на 16 тисяч доларів США

logo


У матеріалі ми розповімо історію одного потерпілого, який потрапив на гачок шахрая зі Львова.

Власний бізнес – складна справа. Ти збираєш гроші на нього роками, береш у кредит, зичиш у знайомих, а потім втрачає колосальні суми через бажання “розумного вуйка” поживитися. У цьому матеріалі ми розповімо, чому “безкоштовний сир буває лише у мишоловці” та як не потрапити на гачок шахрая.

Героєм нашого матеріалу став 25-річний Грабовський Руслан. Хлопець хотів закупити велику партію ОРИГІНАЛЬНИХ навушників марки Apple (Air pods 2), аби потім перепродавати їх гуртовим продавцям за трішки збільшеною ціною. Схема типова, та й бізнес не новий. Зараз цей вид заробітку досить популярний. Тобто Руслан був посередником між “продавцем” та гуртовим продавцем.

Після того, як у хлопця з’явилася ця ідея він вирішив знайти продавця, який зможе надати йому 2 партії оригінальних бездротових навушників марки Apple. Цього разу тим самим продавцем виявився його знайомий В (ім’я продавця ми приховали, оскільки зараз триває суд). Останній на той час мав магазин у центрі Львова на проспекті Свободи Store Service (ФОТО).

Магазин у центрі Львова, у якому наш герой придбав партію навушників, Фото - з власних джерел

Магазин у центрі Львова, у якому наш герой придбав партію навушників, Фото – з власних джерел

У цьому магазині Руслан раніше закуповував продукцію для свого магазину.

“Там я час від часу купував різні деталі на айфони. Один раз навіть купив пару оригінальних навушників тієї ж фірми. Проблем з цим Владом раніше не виникало”, – розповідає потерпілий.

Раніше на виникали, а зараз виникли. Наш герой домовився з власником магазину Store Service про закупівлю 2 партій навушників. Загалом Руслан придбав 127 пар навушників на суму понад 16 тисяч доларів США. Підробку продукції Apple помітив лише другий гуртовий продавець, якому дісталися 100 пар неоригінальних навушників.

“Я коли віддав сумку оптовому покупцеві, то він запитав, чому навушники такі легкі. Я здивувався і ми відкрили першу пару гарнітури. Зрозуміли, що всередині була підроблена продукція Apple”, – додав Руслан Грабовський.

Навушники, які придбав у львівському магазині наш герой, Фото - з власних джерел

Навушники, які придбав у львівському магазині наш герой, Фото – з власних джерел

Як виявили, що навушники Apple були підробкою? За словами героя, на неоригінальність гарнітури вказували декілька факторів:

Індикатор навушників був зовні, в оригінальних – мав бути в середині;Вага пари навушників була меншою, ніж оригінальної пари;Інструкція у підроблених навушниках була меншою на 5 сторінок;Кабель для зарядки був також не оригінальним. Листочок, у який він був замотаний був глянцевим, а не матовим.

Після такого “кота в мішку” Руслан запанікував та вирішив звернутися до самого горе-продавця В. Той спочатку не повірив у таку ситуацію та попросив віддати 2 пари навушників, аби експерти встановили факт підробки. Зазначу, що передати гарнітуру він попросив не незалежному експерту, а у свій магазин, аби майстри власника магазину самотужки встановили факт підробки. Руслан виконав цю умову, а далі – лише пусті обіцянки горе-продавця повернути кошти.

“Після цього випадку ми з В зустрілися особисто. Обговорили ситуацію і він наголосив, що зможе повернути гроші або надати оригінальний лише через місяць. Мені це не підходило, бо сума була великою для мене. Загалом я втратив 16 500 доларів США”, – продовжує потерпілий.

За словами Руслана, гроші ніхто повертати не збирався. Після особистої зустрічі було ще декілька телефонних дзвінків, але усі безрезультативні. Пусті слова та обіцянки чекали ошуканого Руслана.

Поки власник магазину Store Service мовчав, наш герой був змушений віддавати гроші оптовим покупцям, яких він підставив фейковою продукцією Apple. Для цього хлопець навіть взяв кошти у кредит.

Далі до справи шахрайства долучилися правоохоронні органи. Головний герой подав в поліцію заяву (фото прикріпили нижче). Згодом на псевдо-продавця чекали обшуки, а потім і вручення підозри за частиною 3 статті 190 ККУ (шахрайство).

Заява Грабовського Руслана у поліцію

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань України ви можете переглянути за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/100505816

“Особисто в мене він нічого не купував”. А що каже сам власник магазину (В)?

Журналістка сайту 032.ua поспілкувалася із підозрюваним у шахрайстві. Його історія була не багатослівною, чоловік заперечував факт купівлі навушників у нашого героя.

“Особисто у мене Руслан нічого не купував”, – запевнив нас 26-річний бізнесмен, який вже 10 років зареєстрований як фізична особа підприємець.

Бізнесмен В запевняє, що після інциденту його сім’ї неодноразово погрожували люди, що пов’язані з криміналом. За словами підозрюваного, вони (ті, хто погрожував) приходили до його дому, та в магазин, вимагаючи повернути гроші.

“Докази таких погроз та переслідувань у мене є. Зараз триває слідство і більш детальну інформацію я зможу розповісти після нього”, – додає власник мережі магазинів.

Аби не потрапити на гачок шахраїв завжди перевіряйте продукцію одразу, підписуйте договір купівлі-продажу та обирайте перевірених постачальників.