Коли львів’яни святкуватимуть Великдень і скільки буде вихідних

logo


Великдень, ще називають Пасхою — давнє християнське свято, яке символізує Воскресіння Ісуса Христа. На Великдень віряни печуть паски, фарбують яйця, а замість буденного вітання “Добрий день” говорять “Христос Воскрес!”.

Пасха щороку випадає на різні дати, тому журналіст 032.ua вирішив розібратися хто і коли святкуватиме Великдень.

Православний Великдень

Цьогоріч християни пізно святкуватимуть Пасху — у неділю, 28 квітня. Це одне із головних церковних свят завершить Великий піст, який триватиме з 11 березня по 27 квітня.

Католицький Великдень

Католицький Великдень випадає на тиждень раніше православного. Відтак, католики та протестанти у 2019 році святкуватимуть Паску в неділю, 21 квітня.

Читайте також: Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці.

Зазначимо, відмінності у датах святкування пов’язані із різницею в григоріанському та юліанському календарях. Православні та католики визначають дати важливого християнського свята до різних дат Великодня та в різні роки. Тому різниця становить один тиждень. Буває, дати свята відрізняються на кілька тижнів, а іноді навіть трапляється, що дні Великодня збігаються.

Скільки буде вихідних?

Оскільки Великдень святкують у неділю, 28 лютого, а відповідно до українського законодавства, якщо святковий день випадає на неділю, то вихідний переносять на понеділок. Таким чином, 29 квітня буде вихідним. Крім того, згідно із затвердженим Кабміном графіком перенесення робочих днів у 2019 році, вівторок, 30 квітня, також буде вихідним. Проте цей день українцям доведеться відпрацьовувати у суботу, 11 травня. І ще один офіційний державний вихідний випадає 1 травня — у День праці.

Відтак, на Великодні свята українці матимуть аж п’ять вихідних поспіль: з 27 квітня по 1 травня включно.

Читайте також: Чи корисно дотримуватись посту і як це робити правильно. Роз’яснення від МОЗ.