Коли на Львівщині з’явиться сміттєпереробний завод

logo


На рекультивацію львівського полігону і будівництво сучасного сміттєпереробного заводу необхідно 75 мільйонів євро.

Про це в інтерв’ю “Знай.ua” розповів мер Львова, лідер партії “Самопоміч” Андрій Садовий.

За його словами, Львів ще три роки тому почав переговори з європейськими інвесторами з цього приводу.

“Європейський інвестиційний банк готовий надати нам гроші на його будівництво. Це дуже вигідний кредит – під 1-1,5% на рік. Ніхто в світі таких дешевих позик більше нам не дасть”, – зазначив він.

При цьому, за словами глави міста, існують і деякі нюанси.

“Наприклад, в європейських країнах за кожну тонну утилізації сміття платять за тарифом від 40 до 120 євро. Класична ставка в Україні – 2,5 євро. Тому в Україну не йде інвестор будувати сміттєпереробний завод”, – пояснює ситуацію він.

Водночас, як зазначив Садовий, коли у Львові трапилася ця біда, його звинуватили в тому, що він вимагав відкати у інвесторів, які пропонували побудувати там сміттєпереробний завод. У відповідь на такі звинувачення, він звертає увагу на те, що чому ж ці “інвестори не побудували завод в іншому місці, раз Садовий вимагав відкати”.

“Все тому, що не було ніяких міфічних інвесторів. Ми співпрацювали з Міжнародною фінансовою корпорацією, підрозділом Світового банку, в 2012 році їх фахівці готували пакет документів на інвестиційний конкурс з цього питання. Ми розраховували знайти партнерів для проекту, але жодна компанія не погодилася . Все через чинні тарифи – просто сказали, що не має сенсу будувати завод при таких тарифах “, – підкреслив мер Львова.

Як пояснив він, пропозиції маленьких компаній Львів не влаштували, тому що потрібні значні кошти.

“Європейський інвестиційний банк сьогодні готовий нам дати 75 мільйонів євро. Зараз усі документи знаходяться в Міністерстві регіональної політики”, – додав Садовий.

Однак, за його словами, процес йде дуже повільно.

“Мене приємно здивувало Міністерство фінансів – там акцентували увагу на цьому проекті. Зараз ми чекаємо всіх узгоджень, а гроші банк готовий дати хоч завтра. Але виходить, що у нас сотні мільйонів доларів лежать мертвим вантажем, тому що міністерства не поспішають проводити всі необхідні процедури”, – нарікає львівський градоначальник.

Садовий уточнив, що всі гроші, які виділяє Європейський інвестиційний банк або Банк реконструкції і розвитку, витрачаються по тендерах, які проводять самі європейці за всіма процедурами ЄС.

“Дуже багато людей в Україні, багато чиновників просто не готові до того, що тендер проводитиметься не по-українськи, а по-європейськи. Вони не готові там нагорі, але ми у Львові готові. І мене дуже тішить і європейський тендер, і контроль за роботою з боку європейців – таких контролерів не підкупиш і хабаря їм сунеш. І хоча 80% робіт виконують українці, коли нас контролюють іноземці – робота йде зовсім по-іншому”, – підсумував мер Львова.

Як повідомляв інформаційний портал “Знай.ua”, ніхто з влади не допоміг, коли у Львова почалися проблеми зі сміттям.