Коли сезон фотосесій минув: що роблять з лавандою на Львівщині

logo


БІЗНЕС

Свіжі та сухі букети, саше, ефірна олія – частина продукції із квітів, яку виготовляють власники лавандових полів

Фото: “Лавандові кручі”

Galnet поспілкувався із власниками та працівниками лавандових господарств Львівської області. Що виготовляють із лаванди та як рекомендують використовувати, коли сезон фотосесій минув, – далі.

«Лавандові кручі»

У селищі міського типу Розділ, що за 50 кілометрів від Львова, з 2019 року можна завітати на «Лавандові кручі». Поле на 350 кущів лаванди висадило подружжя Варшавських. Наталя та Руслан не планували робити туристичну локацію, але згодом почали приймати гостей: спершу друзів, а потім знайомих, а тоді уже усіх охочих.

Пояснюють, виготовлення букетів із лаванди передбачає кілька процесів: спершу лаванду зрізають, а потім сушать. Від того, коли саме зрізають квіти, залежить колір і скільки часу лаванда простоїть. Тому збирають лаванду за сприятливих погодніх умов, коли немає роси. Далі квіти сортують, зв’язують у букетики і підвішують сушитись у вертикальному положенні в окреме приміщення, куди не проникають сонячні промені, і яке добре провітрюється. Сухі букети можуть не втрачати аромат та зберігатись понад рік. Але важливо, щоб вони не стояли під прямим сонячним світлом.

Фото: «Лавандові кручі»

Для саше квіти з гілочками висушують на папері або тонкій тканині, а після висихання зсувають з гілочок. Ці мішечки можна ставити в авто, шафу з одягом чи у ванній кімнаті для приємного аромату. Також «Лавандові кручі» продають лаванду для кулінарії. Додавати її рекомендують у чай, каву і випічку, навіть радять приготувати лавандовий сироп.

Фото: “Лавандові кручі”

Наступного року на час цвітіння лаванди подружжя Варшавських хоче поставити вулики, щоб виробляти лавандовий мед.

На час цвітіння квітів у «Лавандових кручах» роблять фотосесії, організовують святкування, а також пропонують екскурсію у місцевий палац Жевуських-Лянцкоронських. У період, коли лаванда не цвіте, у Розділ можа приїхати і прокунсультуватись, як її вирощувати.

«Казкові поля»

У селі Стрілки, що за 25 кілометрів від Львова, цього року відкрився парк із 26 тисячами квіткових кущів – «Казкові поля». Поле із лавандою тут займає 1 гектар і є одним з найбільших на Західній Україні. Ідея створити парк «Казкові поля» виникла у Назарія Зінька, директора «Клубу рослин», який бував за кордоном і бачив різноманітні квіткові парки та спілкувався з їхніми засновниками. Підтримала ідею Назарія його дружина Юлія. Висаджувати рослини почали ще у 2019 році. І зараз на їхніх полях можна побачити 40 різновидів, зокрема гортензії, спіреї, гібіскус, троянди та лаванду.

«Казкові поля» із лаванди роблять свіжі та сушені букети, а ткож лавандові подушечки, які кладуть для аромату у кімнаті чи під подушку, щоб спалося спокійніше.

Фото: “Казкові поля”

Власники придбали спеціальне устаткування, завдяки якому виготовляють лавандову ефірну олію. Роблять це із суцвіття лаванди та джерельної води. Пояснюють: методом випарювання утворюється гідролат та ефірна олія. Вона наповнює шкіру вітамінами та мікроелементами, лікує біль голови, допомагає тим, у кого безсоння, пришвидшує загоєння ран. Також олію лаванди застосовують для блиску, пружності та еластичності волосся, а також, якщо воно випадає, та проти лупи. Крім того, ефрну оолію лаванди застосовують як противірусний та антбактеріальний засіб. Для виготовлення продукції квіти з поля збирають вручну. Цього року, кажуть власники полів, вдалося виготовити менше 10 літрів ефірної олії.

Фото: “Казкові поля”

У планах парку посадити лаванду іншого сорту для нового аромату на полі. На території парку «Казкові поля» є крамниця із продуктами, сувенірами і товарами для саду, кафе та дитячий майданчик, садовий центр і розсадник. Організовують тут і концерти, і свята, і фотосесії.

«Лавандова мрія»

За 10 кілометрів від Львова, у Дублянах, цього року посадили 400 кущів лаванди. Люди заклали лавандові поля просто біля дому. Виникла ця ідея в Андріани Уханич, жінка тоді була на сьомому місяці вагітності. Хоч Андріана не рекламувала свою локацію, але під час цвітіння люди приїжджали зі Львова та околиць, щоб зробити фото та подихати лавандою. Так і утворилося господарство «Лавандова мрія».

Оскільки лавандове поле цвіло перший рік, то квітів у господарстві Андріани небагато. Частину з них жінка зрізала і продала у вигляді свіжих букетів. З іншої частни цвіту вона робила сухі букети та віночки.

Фото: “Лавандова мрія”

Для приготування їжі на мангалі власниця господарства виготовляє скрутки з лавандових стебел, каже, аромат від квітів наповнює весь двір.

Фото: “Лавандова мрія”

Андріана звертає увагу на лаванду у випічці. Маючи суху лаванду, можна навіть власноруч зробити лавандовий цукор, каже жінка. Із наступного року «Лавандова мрія» планує виготовляти мило, лавандову сіль та створювати подарункові бокси із продукцією з лаванди. Також Андріана Уханич хоче досадити лаванду біля дому, організувати лаунж-зони та створювати атмосферу Провансу.

Як писав Galnet, на Львівщині, щоб підтримати старших людей, висадили лавандове поле. 

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.