Комісія оприлюднила попередні висновки щодо трагедії у лікарні Жовкви: лікарі спрацювали правильно, адміністрація — ні

logo


image

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

У ЛОДА кажуть, що комісія опрацювала цю інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення світла.

Водночас адміністрація лікарні не зробила нічого для того, щоб підключити хірургічний корпус, де розташована реанімація, до резервного живлення, зазначають в облдержадміністрації.

Переконують, що до власника лікарні, а саме Жовківську районну раду, підготували лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні.

Також у ЛОДА кажуть, що далі департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим.

«За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії», — каже голова комісії Андрій Голдун.

Що сталося у Жовкві

Там у лікарні померли двоє пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легень після того, як у закладі зникло електропостачання.

Після перевірки правоохоронці встановили, що пацієнти померли від дихальної недостатності, хоча в лікарні були два електричні генератори, щоб поновити роботу ШВЛ.

Поліція відкрила дві кримінальні справи через смерть пацієнтів: за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) та за ч. 2 ст. 119 (Убивство за необережністю) Кримінального кодексу. Наразі триває досудове розслідування, максимальна санкція за цими статтями — до восьми років позбавлення волі.