Комунальні підприємства Львова залишилися без постачальника електроенергії

logo


За новим законом про ринок електричної енергії, підприємство «Львівводоканал» тепер має купувати енергію через тендер. Така ж процедура чекає й решту комунальних підприємств. У ЛМКП «Львівводоканал» вже вдруге оголосили публічні торги, однак за два тижні свої пропозиції ніхто не подав. Які наслідки це може мати з’ясовували журналісти ZAXID.NET Новин.

ЛМКП «Львівводоканал» – один із найбільших споживачів електрики у Львові. Водопровідні і каналізаційні насосні станції та очисні споруди потребують 300 тис. кВт/год. на день. Досі підприємство купувало їх у монополіста – ПрАТ «Львівобленерго». Та з наступного року за законом «Про ринок електричної енергії» ЛМКП «Львівводоканал» має обрати постачальника на тендері. Однак на вже другий аукціон ніхто не зголошується. Часу залишилось обмаль.

«Ми не встигаємо до кінця грудня завершити тендерні процедури і отже ми маємо ризик, що з 1 січня ми вступаємо в новий рік і будемо отримувати послуги на бездоговірній основі. Це нам загрожує реально відключенням від електроенергії», – пояснила речниця ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.

А це означатиме, що все місто залиться без води. Крім водоканалу – під загрозою робота всього електротранспорту, вуличного освітлення та світлофорів. А це, як пояснюють у міському департаменті житлового господарства, – надзвичайна ситуація.

«Ми винесли це питання на розгляд комісії з ТЕБ і НС, яка зрозуміла складність ситуації. Наслідком засідання сьогоднішньої комісії було рішення рекомендувати департаменту житлового господарства, як уповноваженому органу цих підприємств, винести це питання на виконавчий комітет, щоб отримати дозвіл, аби ці підприємства могли укласти договори з ПрАТ «Львівобленерго» за процедурою переговорів на січень місяць», – розповів заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

ПрАТ «Львівобленерго» з 1 січня розділяється на постачальника електроенергії – «Львівобленерго збут» та розподільника, який обслуговуватиме мережі. У підприємстві пояснили, що досі не подались на торги, бо досі не знають тарифу на наступний рік.

«Обленерго не подавалося на перший тендер, оскільки ми ще не знали на той момент гуртової ціни на січень, тобто НКРЕ цю ціну не озвучив. Відповідно, ми не могли якусь свою ціну подати, не знаючи яка ціна буде загалом, тому ми не подались. Але на наступний, якщо буде, то ми, звичайно, будемо знати ціну і будемо подаватися», – пояснила речниця ПрАТ «Львівобленерго» Галина Петрушка.

Новий закон має зруйнувати монополію на ринку електроенергії. За задумом депутатів у тендерах братимуть участь різні енергетичні компанії. А отже буде конкуренція та боротьба за клієнта.

«У всьому світі електроенергія це є товар, який продається на конкурентних основах, а ви знаєте, що найкраща ціна є тоді, коли є конкуренція між продавцями. У нас висока несправедлива ціна на електроенергію. У нас оптова ціна на електроенергію вже вища ніж у Європі, нонсенс», – прокоментував голова електроенергетичного підкомітету Верховної Ради Лев Підлісецький.

Якщо ж на кінець грудня у «Львівводоканалу» не буде договору з місцевим обленерго і сторони не домовляться про співпрацю, електроенергію у січні подаватиме так званий постачальник «останньої надії». У середу його визначив Кабінет міністрів. Це державне підприємство «Укрінтеренерго».

Нагадаємо, як раніше повідомляв ZAXID.NET, в Україні почав діяти ринок електроенергії. Непобутові споживачі – державні установи, комунальні підприємства, навчальні заклади відтепер можуть самостійно купувати електроенергію у будь-якого ліцензованого постачальника.