Комунальники пояснили, чому в частини львів’ян досі холодні батареї

logo


У домівках частини львів’ян досі холодно, попри те, що опалювальний сезон стартував 11 жовтня. Загалом близько двох десятків міських багатоповерхівок наразі не готові приймати центральне опалення. Частина мешканців скаржились і на часткову подачу опалення до своїх домівок.

Після офіційного початку опалювального сезону батареї в помешканні Ярослава досі холодні. Систему перекрили відразу після запуску. Хлопець мешкає на вул. Гашека. Це колишні будинки КЕВ. Тож відтермінуванню тепла львів’янин вже й не дивується.

«Якийсь тепліший светр, тапочки, шкарпетки, за потреби і калорифер вмикаю», – так дає собі раду при холодних батареях Ярослав, мешканець вулиці Гашека, 22.

І так щороку. Геть діряві та заржавілі внутрішньобудинкові мережі місто успадкувало від військових. Відучора майстри ЛКП «Боднарівка» тут локалізували 6 поривів. Із цим житловим фондом міські комунальники мають найбільше клопоту. Це 29 будинків.

«На жаль, чудес не буває. Тут треба вкладати багато коштів, які роками, за словами мешканців, до 30 років, тут ніхто нічого не робив», – пояснив директор ЛКП «Боднарівка» Мирон Гуль.

Один стояк гріє у квартирі, інший – холодний. Це вже наступна проблема після подачі тиску до багатоповерхівок. Системи опалення доводиться розповітрювати. А доступ до них не завжди відкритий.

«За старими нормами давалося три дні на розповітрювання. Як правило, ми встигали це робити, але люди хочуть у зв’язку з тим, що великі нарахування, вже і негайно щоб було наповнення системи», – розповів майстер з поточного ремонту ЛКП «Сокільницьке» Олександр Казюк.

Однак холодні батареї можуть бути і наслідком економії самих же балансоутримувачів. Зекономити до останнього намагалися ОСББ та ЖБК.

«Тариф зріс суттєво і люди бояться великих нарахувань, тому ще максимально економлять. Якщо на ранок було таких будинків 63, то зараз залишилося тільки 11», – розповів головний інженер ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Віталій Камінський.

На сьогодні тепловики готові обігрівати 98% своїх споживачів. Це понад 1,5 тис. львівських багатоповерхівок.