Конкурс з визначення управителів житлових будинків, мешканці яких їх досі не обрали, проведуть у вересні

logo


Про це повідомив директор департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак. За його словами, наразі з управителями самостійно визначилися лише мешканці 150 будинків з 1571.

Більшість мешканців вирішили залишитися з Муніципальною інвестиційною управляючою компанією. 11 будинків обрали собі управителем «Громадську управляючу компанію». Мешканці двох будинків взяли їх в самоуправління, ще двома будинками управлятиме компанія «Ролекта» і одним – фірма «Проф-сервіс»,пише “Західний кур’єр”.

Директор комунального департаменту також зазначив, що наразі у Івано-Франківську уже зареєстровано 247 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, хоча ще на початку року їх було 195.

Серед переваг ОСББ М. Смушак назвав те, що мешканці таких будинків самостійно зможуть формувати тарифи, обирати підрядників для виконання робіт, оформити право власності на прибудинкову територію. Також для вирішення проблем будинку ОСББ можуть отримати кредит, взяти участь у програмах співфінансування з міського бюджету чи програмах розвитку місцевого самоврядування.

Перший заступник міського голови Микола Вітенко наголосив, що наразі Івано-Франківськ лідирує серед міст по створенню ОСББ.

«З початку року створено 39 ОСББ. Це є один з найбільших показників по Україні. Івано-Франківськ веде перед у реформуванні житлово-комунального господарства тому, що ті рішення, які зараз приймаються на державному рівні, ми приймали ще у 2012 році», – сказав перший віце-мер.

Водночас секретар міської ради Оксана Савчук просить керівника комунального департаменту посилити роз’яснювальну роботу серед мешканців щодо необхідності визначення з управителями житлових будинків та можливості створення ОСББ і їхніх переваг. За її словами, люди наразі мало знають про процедуру, за якою це відбувається. Також вона запропонувала провести навчання голів ОСББ.

Натомість М. Смушак запевняє, що комунальний департамент всім охочим створити ОСББ надає організаційно-правову допомогу. А для створення ОСББ необхідна ініціативна група з трьох осіб, яка має організувати проведення зборів мешканців, про що їх необхідно попередити за 14 днів. На зборах повинні бути присутніми не менше 50% співвласників квартир. Вони мають обрати голову ОСББ та його правління, після чого починається процедура реєстрації і передання будинку на баланс.

За словами керівника комунального департаменту, його представники лише останнім часом взяли участь у сорока таких зборах мешканців, яким надавали необхідні консультації та допомогу