Кошулинський заявив, що селяни проти будівництва сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2

logo


Депутат від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський під час засідання сесії Львівської обласної ради заявив, що мешканці сусідніх зі Львовом сіл Сороки-Львівські та Муроване виступають проти будівництва на території ТЕЦ-2 сміттєпереробного комплексу. Він зачитав відповідне звернення, яке, за його словами, підписали близько 1500 мешканців цих сіл. Разом з тим Кошулинський не назвав альтернативного місця, придатного для будівництва сміттєпереробного заводу.

Судячи зі звернення, яке зачитав 5 грудня Руслан Кошулинський, ініціативна група громад сіл Сороки-Львівські та Муроване вимагає, аби Львівська облрада заборонила Львівській міськраді будівництво на території ТЕЦ-2 сміттєпереробного комплексу чи інших об’єктів з утилізації сміття. Також селяни вимагають створити тимчасову депутатську комісію для перевірки законності переведення земельної ділянки площею 109 га, на якій розташована ТЕЦ-2, у комунальну власність Львівської міськради і відновити право громади сіл Муроване та Сороки-Львівські на розпорядження цією землею.

Звернення ініціативної групи мешканців Мурованого та Сорок-Львівських (фото ІА ZIK)

За словами Кошулинського, під цим зверненням підписались близько 1500 мешканців Сорок-Львівських та Мурованого. Разом з тим ані сам Руслан Кошулинський, ані представники ініціативної групи, ані Львівська облрада чи Львівська облдержадміністрація досі так і не запропонували Львову альтернативної ділянки, на якій місто могло б збудувати сміттєпереробний завод.

Нагадаємо, звести сміттєпереробний завод на території ТЕЦ-2 Львову запропонували представники французької компанії Egis, які аналізували також дві інші земельні ділянки – у селі Добряни Миколаївського району та у селі Новий Яр Яворівського району. Ці ці ділянки не підійшли для будівництва заводу, а тому територія на ТЕЦ-2 наразі є єдиним варіантом для Львова.

У червні «Львівтеплоенерго», у власності якого ТЕЦ-2 та ділянка під нею, підписало договір з ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» вартістю майже 4,95 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240 тис. тонн на рік. У мерії Львова навіть заявляли, що будівельні роботи над новим комплексом із переробки ТПВ розпочнуться в першому кварталі 2018 року. А Європейський банк розвитку і реконструкції (ЄБРР) повідомив про початок відбору компаній, що візьмуть участь у втіленні першого етапу проекту «Тверді відходи Львова» вартістю 35 млн євро, що фінансуватиметься ЄБРР.

Нагадаємо також, у червні віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко під час робочої наради у Львівській ОДА запропонував облаштувати на території львівської ТЕЦ-2 не сміттєпереробний комплекс, а тимчасовий полігон твердих побутових відходів.

Більше року тому голова Львівської ОДА Олег Синютка заявив про намір збудувати три сміттєпереробні комплекси на Львівщині. У ЛОДА навіть провели інвестиційний конкурс на будівництво таких комплексів, на якому визначила три компанії-переможці. Пізніше в ЛОДА запропонували переможцям на вибір аж 17 ділянок, однак всюди місцеві громади висловились проти будівництва будь-яких комплексів з переробки ТПВ. Жодної інформації про переспективи будівництва сміттєпереробних комплексів з того часу в ЛОДА не оприлюднювали.