Ковідні документи пасажирів автобусів на Львівщині перевірятимуть на кінцевих зупинках

logo


image

Найбільший контроль відбуватиметься на автостанціях Львівської області: перед посадкою або після висадки пасажирів.

За рішенням обласної комісії з питань ТЕБ і НС з 00:00 годин 22 листопада всі пасажирські перевезення автомобільним і залізничним транспортом в межах Львівської області будуть здійснюватися лише за наявності так званих коронавірусних документів, а саме: довідки про наявність вакцинації (однією або двома дозами), негативного ПЛР або експрес-тесту зробленого не більше, ніж за 72 години до моменту поїздки, а також довідки про одужання.

Чи готові до такого режиму автобусні перевізники і як він може позначитися на їхній роботі та вартості послуг з перевезення пасажирів? З коментарем Dailylviv.com сьогодні звернувся до голови Львівського обласного відділення ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Івана Велійки:

– А що нам готуватися? Ми працюємо у штатному режимі на сьогоднішній день і також плануємо працювати у штатному режимі з понеділка. Випускаємо машини, а там час покаже. Пасажир буде відповідати, якщо він не матиме необхідних документів. Перевізник зобов’язаний зробити оголошення в автобусах, щоб люди розуміли нові вимоги. Водій повинен попередити пасажирів, що у них мають бути ці документи – все. А решта – персональна відповідальність пасажирів. 

– Як вплинуть на роботу перевізників перевірки поліції?

– Досі поліція працювала толерантно і з її боку не було зривів рейсів. З понеділка, думаю, буде так само. Тому що перевірки так званих коронавірусних документів пасажирів будуть проводити на кінцевих зупинках, на автостанціях: перед посадкою або після висадки пасажирів. Ніхто ж не буде зупиняти автобус посередині маршруту для проведення перевірок. Це би вибивало автобуси з графіку.

– 16 листопада на брифінгу в облдержажміністрації йшла мова про відкриття пунктів вакцинації для пасажирів.

– Власники автостанцій дали добро на розміщення-облаштування у їхніх будівлях пунктів вакцинації, а ось організація їхньої роботи – за обласною держадміністрацією. Поки що я не знаю, чи десь відкрили такий пункт вакцинації. Не маю також нової інформації про вакцинацію водіїв – акутальна та, що оприлюднена 16 листопада.

Нагадаємо, що поки що пункт вакцинації для пасажирів поїздів працює на Головному залізничному вокзалі у Львові (пл. Двірцева, 1) – щодня з 10.00 з 19.30.