«Кожна людина, у якої є ознаки ГРЗ, потребує обстеження на COVID-19», – головна епідеміологиня Львівщини

logo


ЛЮДИ

Останнім часом жителі Львівщини, у яких є ознаки ГРЗ, суттєво рідше звертаються до лікарів і цим наражають на небезпеку інших


Фото ілюстративне: Держпродспоживслужба у Полтавській області

З початку грудня на Львівщині щодня виявляють суттєво менше хворих, ніж раніше. Але це не означає, що жителі області менше хворіють на COVID-19. Про це сьогодні, 12 січня, під час брифінгу у Львівській ОДА, заявила головна епідеміологиня Львівщини і очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко.

«У період зимових свят люди, які мають легші форми ГРЗ, вирішили залишитися вдома і лікуватися самостійно. Вони не звертаються по медичну допомогу і це неправильно. Такі люди найбільше наражають на небезпеку оточуючих, бо якщо у них коронавірус, вони заражають тих, хто з ними контактує, а потім ті йдуть на роботу і заражають інших», – говорить Наталія Тімко-Іванченко.

Вона також закликала усіх, хто має ознаки ГРЗ, пройти ПЛР-тестування на коронавірус.

«Не залежно від того, чи в людини є підвищена температура тіла, чи болить голова, чи людина має нежить або її болить горло, ми розглядаємо це як підозру на коронавірус. Тому кожна людина, у якої є ознаки гострих респіраторних хвороб, потребує обстеження на COVID-19.

Сімейні лікарі і фельдшери, якщо до вас звертається пацієнт з ознаками ГРЗ, обстежте його на коронавірус методом ПЛР. Це безкоштовно. Потрібно лише відібрати мазок і скерувати його у вірусологічну лабораторію Львівського обласного лабораторного центру. На Львівщині також є пункти, де можна пройти ПЛР-тест. За кожним з цих пунктів закріплені машини, які доставляють тести у лабораторії», – додає фахівчиня.

Вона також пояснює, якщо під час ПЛР-тесту у людини виявлять коронавірус, пацієнт має піти на самоізоляцію. Також на 14 днів мають ізолюватися ті, хто з ним контактував. Лише так можна перервати ланцюжок зараження.

Підписуйтесь на нашTelegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.