Креативним львівським науковцям місто щомісяця виплачуватиме премії до 10 тис. грн

logo


У Львові стартує «Львівська система дослідників», яка фінансово підтримуватиме науково-технічний потенціал. Найуспішніших та найталановитіших науковців преміюють відповідно до рейтингу щомісячними стипендіями до кінця року. Тепер на цю програму кардинально збільшується сума коштів — це 6 млн грн. Раніше було 250 тис грн. Щомісяця науковець зможе отримувати від 6 до 10 тис. грн. Про це 11 лютого повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на зустрічі з науковцями у Ратуші.

Програма охоплюватиме всі наукові напрями та дисципліни, а членом системи зможе стати будь-який дослідник, який працює у львівській науково-дослідній чи освітній установі та пройшов оцінювання за відповідними категоріями.

«Сьогодні всі конкурують за людей, за ідеї. Тому ще з 2016 року у спільній праці з львівськими науковцями з «Львівської політехніки», з університетом Франка постав такий запит. Ми переходимо від разових стипендій, які оплачуються раз в рік, до щомісячних», ‒ додав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

фото прес-служби ЛМР

До організації та проведення «Львівської системи дослідників» залучили членів керівної ради «Львів науковий» та 19 членів наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій. Премії не лише є стимулом для дослідників, а й альтернативою ганебному держфінансуванню української науки, зізнаються науковці.

«Зарплата молодшого наукового співробітника десь коливається в залежності від того, де він працює, в межах 5-6 тисяч. Що там молодшого ‒ зарплата професора нині максимум 12 тисяч гривень. І то ще дуже багато», ‒ говорить доктор технічних наук Ганна Стовпченко.

За освітою і наукою ‒ майбутнє держави, певен міський голова Львова.

«Місто мало б робити дороги, займатись комунальною сферою, але коли ми бачимо, що держава кидає науку напризволяще, ми не можемо стояти обабіч. Тому ми прийняли політичне рішення виділили в бюджеті 6 млн грн і будемо давати стипендії для науковців. Орієнтовно 50 науковців зможуть отримати стипендії», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET міський голова Львова Андрій Садовий.

Конкурсний відбір та прийом заявок до «Львівської системи дослідників» стартує вже 18 лютого. Зареєструватись на офіційному веб-сайті науковці можуть упродовж місяця.