Куди скаржитись львів’янам, якщо останній автобус, тролейбус чи трамвай не приїхав

logo


Наразі водіїв автобусів, які порушують графік руху, не штрафують. Натомість водіїв трамваїв та тролейбусів за недотримання графіку з їхньої провини позбавляють премій.фото: 032.ua

фото: 032.ua

Учора, 2 жовтня, Tvoemisto.tv опублікувало офіційно затверджений графік руху останніх маршруток, автобусів, тролейбусів та трамваїв у Львові, який надали у відповідь на інформаційний запит видання. Після цього у Facebook львів’яни почали писати про те, що водії часто не дотримуються вказаних графіків, або автобуси припиняють курсувати ще за декілька годин до закінчення робочого дня.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv в. о. керівника управління транспорту Олега Партики, наразі водіїв, які порушують графік руху, не штрафують, але перевіряють. Штрафи за порушення графіку передбачені у новому договорі з перевізниками, який укладатимуть після оприлюднення результатів конкурсу на автобусні перевезення у Львові. Розмір штрафу коливатиметься від 1700 до 3400 грн. Крім того, за словами Олега Партики, після проведення конкурсу графік руху автобусів має змінитися. Зазначимо, що через відсутність документів із Укртрансбезпеки та фіскальної служби, відриття других конвертів із лотами, на які претендують перевізники, відклали на невизначений термін.

Натомість речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар у коментарі Tvoemisto.tv повідомив, що водіїв тролейбусів та трамваїв за недотримання графіків, що трапились через їхні недопрацювання, можуть позбавляти премій. Додамо, що у квітні під час презентації стратегії розвитку підприємства керівник ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза зазначав, що у майбутньому зарплатня водія має залежати від виконання ним графіку. 

Якщо недотримання графіків руху автобусного транспорту можна пояснити заторами, аваріями, поломками або недобросовісністю водія, то з трамваями складніше. Більшість трамвайних колій не мають відокремлених смуг для руху, тож проїзду трамвая можуть перешкоджати аварії на коліях або запарковані авто.

Поскаржитись на водіїв, які не виконують графіків руху, можна на Гарячу лінію міста за номером 1580 або у Facebook, у відділ інформації та зв’язків з громадськістю ЛКП «Львівелектротранс» (+38 (067) 230-90-61) та в управління транспорту ЛМР (032-261-55-66).

Додамо, що стежити за місцем розташування необхідного транспорту можна з допомогою додатків та зокрема на сайті eway. За словами Олега Партики, GPS-навігатори встановлені у всьому громадському транспорті Львова, однак із технічних причин не всі працюють. Тож у додатках на карті відображається менше транспорту, ніж реально є на маршруті.