Культурна перлина України: топ музеїв Львова для обов’язкового відвідування

logo


Культурна перлина України: топ музеїв Львова для обов’язкового відвідування

Вигляд Львову / фото з відкритих джерел

Львів — одне з найбагатших на музеї міст України. Тут зібрано унікальні експозиції, які розкривають історію, мистецтво та традиції старовинного міста. 

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку найцікавіших музеїв старовинного Львова, куди обов’язково варто завітати.

Цікаві музеї Львова

Плануючи візит до цієї західноукраїнської перлини, варто заздалегідь визначитися з переліком музеїв, які ви хочете відвідати. Аджедеякі з них можуть вимагати попереднього планування для відвідування у відповідні години та дні.

Музей “Львів Стародавній” Одна з експозицій музею / Фейсбук

Музей, з якого варто початиознайомлення із містом, адже він розкриває його історію. У цьому місці відвідувачі можуть доторкнутися до життя середньовічного Львова. Експозиція відтворює інтер’єри будинків різних верств населення тогочасного міста, зокрема шляхетських садиб, ремісничих майстерень, міщанських осель. 

Музей використовує спеціальні ефекти звуків і запахів, щоб максимально реалістично передати атмосферу тієї епохи. Відвідувачі ніби переносяться у минуле.

Місце розташування: вулиця Краківська,21. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 11:00 до 21:00, субота-неділя з 10:00 до 21:00. Ціна на звичайний квиток становить 250 гривень, проте також є різні опції для придбання пільгового або сімейного квитка. 

Музей склаВигтовлення виробів / Фейсбук

Львівський музей скла — унікальний культурний осередок, розташований в самісінькому серці міста на площі Ринок, 2. Це місце, де можна доторкнутися до витонченого мистецтва скляних виробів з різних епох та куточків світу. 

Для зручності відвідувачів музей працює щоденно з 10:00 до 18:00 без вихідних.Повний квиток для дорослих коштує 30 гривень. Для учнів і студентів передбачено пільгову ціну в 20 гривень. Безплатно експозиції музею можуть оглянути діти до 7 років усупроводі батьків.

Якщо ви плануєте індивідуальний чи груповий візит, рекомендуємо заздалегідь уточнити актуальну інформацію про можливі тимчасові зміни в роботі музею за контактними даними.

Львівський центр пивоваріння “Львіварня”Вигляд музею всередині / Фейсбук

У серці старовинного Львова на атмосферній вулиці Клепарівській, 18 розташувався унікальний музей та артпростір “Львіварня”. Він являєсобою інтерактивний центр пивоваріння, який занурить гостей у багатовікові традиції цього ремесла та дасть змогу на власні очі побачити весь процес виробництва пива.

Для відвідувачів тут передбачено чудову нагоду не лише дізнатися історію львівського пивоваріння, але й справді відчути себе пивоваром. Інтерактивні експонати музею допоможуть гостям “доторкнутися” до кожної стадії створення пінного напою. А після екскурсії ви зможете продегустувати різноманітні сорти пива та відчути їхавтентичний смак.

Окрім музейної експозиції, “Львіварня” виступає оригінальним артцентром, де регулярно проходять виставки сучасного мистецтва, концерти та культурні події. Це відкрита платформа для творчої взаємодії митців та суспільства.

Для відвідування інтерактивного музею пивоваріння передбачені такі ціни на вхідні квитки:

діти та підлітки 12-18 років — 60 грн;повний дорослий квиток — 100 грн;студентський квиток — 85 грн (за наявностістудентського);пільговий квиток — 70 грн (для людей з інвалідністю, пенсіонерів, учасників бойових дій, учнів за наявністю посвідчення).Палац Потоцьких Палац Потоцьких / фото з відкритих джерел

Розкішний бароковий ПалацПотоцьких по вулиці Коперника, 15 є однією з візитівок старовинного Львова. Ця резиденція колишніх польських магнатів вражає витонченими інтер’єрами та пишним декором.

Для відвідувачів палац відкритий у п’ятницю з 11:00 по 17:00 та суботу і неділю з 11:00 й до 18:00.

Вартість вхідних квитків:

повний (дорослий) — 100 грн;студентський — 80 грн;пільговий (діти, пенсіонери) — 50 грн.

Для отримання актуальної інформації про можливі тимчасові змінив роботі чи проведення екскурсій радимо заздалегідь зв’язатися з адміністрацією палацу за телефоном +380 (32) 261 3799.

Арт-центр “Дзига” 

Експозиція / Фейсбук

Експозиція /Фейсбук

Експозиція / Фейсбук

Сучасний виставковий центр, який представляє авангардні експозиції сучасного українського мистецтва.

Вхід безплатний. Для усіх шанувальників актуального мистецтва у Львові працює артцентр “Дзиґа” за адресою вул. Вірменська, 35. Артцентр має доволі гнучкий графік роботи: він працює щодня з 11:00 до 22:00. 

Музей модернізму Музей модернізму / фото з відкритих джерел

Унікальнаколекція львівського модерністського мистецтва — від ранніх експериментів до зразків пізніх напрямків. 

Поціновувачам модерністського та авангардного мистецтва у Львові обов’язково варто відвідати Музей модернізму за адресою вул. Коперника, 15. Це нова експозиційна локація Львівської галереї мистецтв, повністю присвячена львівському модернізму.

Музей працює у суботу та неділю з 11:00 й до 17:00

Літературно-меморіальний музей імені Івана ФранкаДім Франка / фото Львівської Лода

Літературно-меморіальний музей імені Івана Франка у Львові є важливою культурною установою, присвяченою життю та творчості видатного українського письменника, поета, публіциста і громадського діяча Івана Франка.

Окрім постійної експозиції, музей організовує тематичні виставки, літературні читання, круглі столи, зустрічі з письменниками та науковцями.

Знаходиться за адресою: вулиця Стрийська 150/152.Години роботи: середа-неділя з 10:00 та до 17:00. Вівторок — вихідний.

 Узагальнюючи, ціни складають:

дорослі — 100 грн;учні шкіл, ліцеїв та гімназій — 50 грн;студенти університетів, академій, технікумів, коледжів, училищ — 50 грн;пенсіонери — 50 грн;сімейний квиток (для двох дорослих з дітьми) — 200 грн.Музей “Тюрма на Лонцького”Вигляд музею ззовні / фото з відкритих джерел

Музей “Тюрма на Лонцького” у Львові — це історичний музей, розташований у приміщенні колишньої в’язниці, побудованої у 1890-х роках за проєктом архітектора Франца Кельсена.

Відвідувачі можуть побачити автентичні камери, коридори, внутрішній дворик в’язниці, а також ознайомитися з документами, особистими речами в’язнів та наочними матеріалами.Окрема експозиція присвячена історії українськогонаціонально-визвольного руху — в’язням, які відбували покарання за політичними мотивами.

Експозиція працює:

вівторок, середа, четвер, п’ятниця, неділя з 10:00 до 19:00, перерва з 13:00 до 14:00;вихідні: субота, понеділок.

Вхід та екскурсії — безплатні.

Музей НаукиОдна з експозицій музею / Фейсбук

Інтерактивний формат, де відвідувачі можуть торкатися івикористовувати експонати для проведення наукових дослідів і експериментів. Широкий спектр експонатів — від робототехніки до моделей людського тіла, Формули-1, мініелектростанцій тощо. Можливість взаємодіяти зі штучним інтелектом і отримувати відповіді на складні питання.

Купити квитки та ознайомитись з цінами можна на сайті.

Львівський історичний музейВигляд музею зсередини / фото звідкритих джерел

Це один з найстаріших і найважливіших музеїв Львова, що зберігає багату культурну спадщину міста. Заснований у 1893 році як Міський промисловий музей. З 1905 року став історичним музеєм. Розташований у колишньому єзуїтському монастирі на проспекті Свободи — пам’ятці архітектури XVII-XVIII століть. Експозиція музею охоплює історію Львова з найдавніших часів до сучасності. Тут зібрано понад 300 тисяч експонатів.

Ознайомитись з цінами тагодинами роботи можна на сайті музею.

Читайте також:

Мешканка Часів Яру долучилась до вʼязання теплого прапора: як додати свій шматок теплаГуманітарна допомога для дітей ВПО у Луцьку:як отриматиВиплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!