Культурні події у Львові на вихідні 15-16 грудня

logo


13-16 грудня — Дні українського кіно.

Від четверга до неділі у кінотеатрі «Коперник» покажуть повнометражні стрічки і короткий метр, зняті в останні роки. Глядачі зможуть переглянути фільми «Кіборги», «Сторожова застава», «Українські шерифи». Окрім показів, влаштують майстер-класи з кіновиробництва, їх проведуть режисери, актори і сценаристи. Усе відбуватиметься у найстарішому кінотеатрі Львова — Коперник, аби вберегти його від закриття.

«Ми намагалися сформувати програму так, щоб кожен із фільмів наближав нас до болючих питань і піднімав якусь дискусію всередині суспільства», – розповіла Ірина Ковальчук, голова львівської кінокомісії.

Нацмузей презентує найповнішу збірку оригіналів Івана Труша у світі.

Найповніша збірка оригіналів робіт Івана Труша, яку востаннє збирали разом у 1941 році. Нацмузей ім. Андрея Шептицького відкрив масштабну виставку творів Івана Труша у своїй філії на вул. Драгоманова. Тут показують ретроспективу усіх періодів творчості – від перших спроб художника до передсмертних робіт. Другу частину виставки відкриють у Нацмузеї на просп. Свободи у вівторок, 18 грудня. Для такого великого проекту музейники зібрали оригінали з усіх можливих галерей і бібліотек України та приватних колекцій.

«Загалом у виставковому проекті представлено понад 300 творів, десь 320-330 творів. Звичайно, що це найбільш масштабне представлення творчості Труша у сьогоденні», – розповіла Оксана Біла, заступниця директора Львівського національного музею.

Оркестр «K&K Philharmoniker» запрошує на Йоганна Штрауса.

Напередодні свят для львів’ян – король вальсів Йоган Штраус, точніше династія Штраусів. У всьому світі в час Різдвяних свят уже традиційно звучить ця музика. У суботу і неділю у філармонії мелодійні твори Штраусів виконуватимуть оркестр «K&K Philharmoniker» та австрійський диригент Маттіас Георг Кендлінгер. А далі цю програму повезуть до Європи, там дадуть понад 60 концертів.

«Цю програму вже відвідало біля мільйона слухачів по всій Європі. Зараз цього року ми теж веземо цю програму, вона має назву «Wiener Johann Strauß Konzert-Gala», але щорічно змінюються твори, які виконуються», – розповів Олег Станкевич директор музичної агенції «Да Капо Україна».