Курорт “Маріївка” на Львівщині: в мережу потрапили світлини давно зниклої оздоровниці

logo


В мережі вдалось відшукати фото зниклого кліматично-гідропатичного курорту під назвою “Маріївка”. що розташовувався під Львовом. Фото датуються 1902-1906 роками.

Новини.LIVE відібрало найвиразніші кадри, які показують стиль та особливості архітектури оздоровниці, її ландшафти та кімнати. Фото санаторію опублікував сайт “Фотографії старого Львова”. 

“Маріївка” у XX столітті

З історії курорту відомо, що його місцезнаходження було в одній з околиць міста Львова по дорозі до Винників. Відомо, що курорт звели 130 років тому, у 1891 році. Ініціатором побудови цього об’єкту був львівський промисловець Еміль Браєр. 

Управляв курортом знаний лікар, на прізвище Закшевський. В 1900 році оздоровницю придбав відомий інженер Карл Ріхтманн. Саме “Маріївка” була улюбленим місцем перебування та лікування знаної письменниці Габріелі Запольської. Курорт був знищений в роки Першої світової війни.

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Санаторій Маріївка, 1905

Більше новин про історію Львова у фото

Багато українців зараз скаржаться на потяги, комфорт у них та ціни квитків – але їм, на щастя, не доводилося їздити львівськими поїздами майже сто років тому. Ось де дійсно було справжнє пекло – втім, тільки для бідних містян. Кадри тих часів опубліковані в мережі.
Давнім львів’янам завжди подобалися лижі. У 20 столітті не було чимось дивним побачити людину у місті, яка пересувається саме таким способом. Старі світлини з’явились у мережі.
Зима завжди додає особливого шарму Львову. Зимові пейзажі особливо захоплюють. Лапатий сніг зачаровує. Трішки магії у час, коли йде війна. У мережі з’явилися фото засніженого Львова у 1941 році.