Курорт Моршин поділять на три екозони

logo


07 Червня 2024, 18:16

Моршин 295

Моршин

Уряд встановив режим округу і зон гірничо-санітарної охорони курорту Моршин на Львівщині. Протягом 6 місяців мають встановити
стенди з інформацією про режим кожної зони.

Про це повідомили в Управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

Кабінет Міністрів України ще 30 травня цього року прийняв постанову, згідно з якою затвердив режим округу і зон гірничо-санітарної охорони курорту Моршин
Львівської області.

«Цей документ визначає чіткі правила та обмеження для господарської діяльності на території курорту, спрямовані на збереження його унікальних природних ресурсів та сприятливого мікроклімату.» – пояснив керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.

Згідно з документом, на території Моршина встановили три зони:

Перша зона (зона суворого режиму): охороняє свердловини
мінеральних лікувальних вод та джерела. Тут заборонена будь-яка господарська діяльність, крім тієї, що пов’язана з експлуатацією родовищ.

Друга зона (зона обмежень): охоплює територію санаторно-курортних закладів, зон відпочинку та території, призначені для їх будівництва. Тут заборонена вирубка зелених насаджень, крім санітарних рубок.

Третя зона (зона спостережень): охоплює територію формування та використання мінеральних вод, лісові
насадження навколо курорту та інші території, де господарська діяльність може негативно вплинути на екосистему.

Управління туризму та курортів ЛОДА у шестимісячний строк має забезпечити проведення заходів щодо встановлення режиму округу і зон гірничо-санітарної охорони курорту Моршин та встановити стенди з інформацією про режим зазначеної зони.

«Якщо ви плануєте відпочинок або лікування у Моршині, можете бути впевнені, що унікальні природні ресурси курорту
будуть збережені. Якщо ви ведете бізнес у Моршині, вам необхідно ознайомитися з новими правилами та обмеженнями господарської діяльності у відповідній зоні», – коментує керівник управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський.

Нагадаємо, з червня 2023 року Моршин став курортом державного значення.