«Лагодити» освіту рівненські викладачі вчились у британського професора

logo


У Рівному відбулася презентація книги Кена Робінсона та Лу Ароніки «Школа майбутнього», видана львівським видавництвом «Літопис». На зустріч з директором видавництва Михайлом Комарницьким та перекладачем книги Ганною Лелів, що відбулася в НВК №12, було запрошено представників управління освіти, директорів, методистів, викладачів та членів батьківської громади.   

Книжка одного з найбільших новаторів та експертів з питань освіти Кена Робінсона «Школа майбутнього» перекладена на десятки мов і в багатьох країнах вже встигла стати бестселером. Нині українське видавництво вирішило донести ідеї автора і до українського читача.

 

– Як тільки я дізнався, що вийшла ця книга, як видавець я поставив собі за мету якомога швидше донести ті ідеї саме до українського читача. У вересні ми вже презентували «Школу майбутнього», зокрема і в Рівному, в обласній бібліотеці. І зараз робимо тур, де намагаємось говорити передовсім про ті ідеї Робінсона, які хвилюють нас, українців. А оскільки в Україні триває освітня реформа, на мою думку як видавця, зараз нам вкрай необхідний широкий дискурс про освіту – з батьками, вчителями, громадськими діячами, політиками на різних рівнях. Тільки в такій широкій дискусії ми можемо зрозуміти, яким є наше спільне загальноукраїнське бачення освіти, в якому напрямку маємо рухатися, – прокоментував вихід книжки Михайло Комарницький.  

Освітній бестселер Кена Робінсона складається з близько 600 сторінок. Передмову до українського видання написав Олексій Молчановський – один із співзасновників українських масових онлайн курсів «Prometheus».

Автор пропонує докорінно змінити застарілу систему освіти, спираючись на критичний аналіз теперішньої ситуації. Адже нині ми живемо в епоху надзвичайно швидких технологічних змін та розвитку цифрового світу. І сучасна освіта має приймати ці виклики.

Концепція освіти Кена Робінсона заснована на індивідуальному підході до учнів, сучасних технологічних досягненнях та професійних ресурсах. На думку автора, не треба ділити дітей на здібних і не здібних. Важливо вчасно виявити та розвинути ці здібності. По-друге, не варто ділити знання на теоретичні і професійні. Натомість треба визнати, що навчання найефективніше в групі, бо співпраця – передумова розвитку. І зрештою необхідно змінювати культуру освітніх закладів, їхнє ставлення до учнів. Дітей потрібно зацікавлювати, мотивувати і готувати до викликів ХХІ сторіччя, якими б вони не були. Адже сьогодні маємо таку картину, що вчителі ХХ століття вчать дітей ХХІ сторіччя за методиками 19 сторіччя.

Відтак одним із головних меседжів «Школи майбутнього» є фраза: «Головне – не лагодити цю систему, а змінити її; не реформувати, а трансформувати!».

Книжка британського освітянина-новатора написана в легкій доступній формі, із багатьма прикладами з практики та цікавими історіями, насичена революційними дослідженнями та рекомендаціями від фахівців, що змінюють освіту вже сьогодні. За словами перекладачки Ганни Лелів, книжка орієнтована та спирається на досвід саме малозабезпечених освітніх закладів із багатьма випадками відмови учнів від навчання, де запроваджувані автором методики давали високі результати.  

Невдовзі, за ініціативою батьківського активу, книжка Кена Робінсона з’явиться в усіх школах Рівного.

 

Довідково:

Кен Робінсон – один з найбільших інноваторів системи освіти, консультував уряди багатьох країн світу, працював з багатьма міжнародними інституціями, національними освітніми системами й провідними неурядовими та культурними організаціями. 12 років викладав педагогіку в британському Університеті Ворвіка, нині є почесним професором цього закладу.

Входив у число 4 радників уряду Сингапуру, коли Сингапур ставив перед собою мету бути центром інновацій Південно-Східної Азії.

Професор Британії, живе в США. Кожна з чотирьох його книг є бестселером. Відеолекції в Ютубі набирають мільйонні перегляди, перекладені на десятки мов.