Лариса Ніцой зареєструвалась кандидаткою у депутати від НРУ у львівському окрузі

logo


Київська громадська діячка і дитяча письменниця Лариса Ніцой балотуватиметься від Народного руху України у 117-му виборчому окрузі, до якого входять Галицький, Франківський райони та частина Шевченківського району Львова. 50-річну дитячу письменницю уже зареєстрували як кандидатку у народні депутати.

На сайті ЦВК вказано, що Ларису Ніцой зареєстрували кандидаткою ще 24 червня, а 26 червня про її участь у виборах повідомили на сайті НРУ. Там же партія назвала своїх кандидатів-мажоритарників на інших округах Львова і Львівщини. Сама Лариса Ніцой, що зазвичай активна у соцмережах, про своє висунення кандидаткою по Львову не повідомляла.

50-річна Лариса Ніцой – авторка кількох дитячих книжок та активна громадська діячка. Свою першу казку «Казка про славного Орленка» вона написала у 2001 році, присвятивши її загиблому в автокатастрофі лідерові НРУ В’ячеславу Чорноволу. Народилась Лариса Ніцой на Кіровоградщині, викладала українську мову та літературу в одній з кіровоградських шкіл. Зараз проживає у Києві. Працювала помічницею кількох народних депутатів. У 2019 році стала учасницею телешоу «Нові лідери» на телеканалі ICTV, де пропонувала створити спеціальну інтерактивну карту України з усіма історичними та культурними місцями України та можливістю будувати маршрут до кожного з них.

Лариса Ніцой відома своїми різкими заявами та висловлюваннями, через що її часто порівнюють з львівською екс-депутаткою від «Свободи» Іриною Фаріон. У жовтні 2018 року Лариса Ніцой покинула студію NewsOne після відмови ведучої перейти на її вимогу на українську мову. Нещодавно вона заявила, що українці «перетворилися на тюхтіїв, які тільки й можуть, що втиратися від плювків», маючи на увазі, що українці не достатньо наполегливо відстоюють українську мову.

У березні 2019 року Лариса Ніцой різко прокоментувала допис на сторінці Пласту, присвячений 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка, де самого Шевченка зобразили у скаутському костюмі. Вона написала, що «Пласт уже зовсім збочився» і звинуватила художника Олександра Грехова в приналежності до «руского міра».

Додамо, що чоловіком Лариси Ніцой є кандидат історичних наук Андрій Ніцой. Він чотири рази балотувався у Кропивницькому до Верховної Ради, але жодного разу не пройшов. Перший раз він балотувався як самовисуванець, а потім за списками «Нашої України» та НУНСу.