Легені на 90% були уражені COVID-19: у Львові лікують 17 річну дівчину з Ходорова

logo


ЛЮДИ

Дівчина перебувала на ЕКМО та апараті ШВЛ. Зараз їй легше, але вона все ще на штучній вентиляції легенів

Усі фото: Охматдит
Сьогодні, 26 березня, 17-річну пацієнтку «Охматдиту» з Ходорова зняли з ЕКМО. Про це пишуть на сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні.

На початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Хоч тато дівчинки вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому її підключили до ЕКМО. Такий апарат погодилася позичити доросла Львівська обласна клінічна лікарня.

Коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легень наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (EКMO) або, як іще її називають,”штучну легеню”.

ЕКМО забирав у пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ “дихає” за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію. Така “легеня” зробила своє і через 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО аналізи почали покращуватися. І ось сьогодні, після всіх тестів, дівчинку нарешті зняли з ЕКМО. І ось сьогодні дівчинка уже без ЕКМО. Вона ще продовжує дихати на ШВЛ, але це означає, що пацієнтка одужує, а тато, бабуся, сестричка і братик дівчинки уже скоро дочекаються її вдома. Попереду у дівчинки ще фінальний етап лікування і реабілітація, – пишуть у лікарні.

Щоб врятувати дівчинку, в «Охматдит» запросили керівника Центру серця та судин Івана Міськіва, завідувача відділення кардіохірургії і трансплантації серця Центру серця та судин Романа Домашича та торакального хірурга Юрія Короля з Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.