Лікар розповів хронологію подій у Жовківській лікарні, коли померло двоє людей

logo


image

27 листопада у Жовківській лікарні двічі вимикали подачу електроенергії. Про це 3 грудня у програмі Сьогодні Головне на Суспільне Львів розповів лікар Жовківської лікарні Юрій Пуківський.

Юрій Пуківський розповів Суспільному хронологію подій у Жовківській лікарні 27 листопада. Тоді медзаклад знеструмлювали, а двоє пацієнтів лікарні — померли. У Жовківській лікарні працювали дві комісії — обласна та із Міністерства охорони здоров’я.

Світло у лікарні вимикали двічі

Близько 13:00 ми отримали звернення від електросітки, що буде планове вимкнення тривалістю десь до 3 хвилин. Також про це повідомив нам виконуючий обов’язки директора лікарні і ми були повністю до того готові.

Вимкнення відбулося десь орієнтовно в 16:00. Воно дійсно тривало до 2-3 хвилин і вся апаратура повністю працювала у штатному режимі. Жодних збоїв, жодних нюансів не було. І працювали далі. Надавали далі допомогу, усе по регламенту.

І тут без жодних попереджень, в 17:50, орієнтовно — нас повністю знеструмлюють.

За моїми підрахунками світла не було до 18:30 – 18:35. Тобто це 40-45 хвилин. Ми були повністю без живлення.

Ми маємо алгоритм дій на випадок знеструмлення по відділенню. Персонал проходить інструктаж. Ми почали діяти відповідно до цього алгоритму.

Реанімаційні заходи у лікарні без електроенергії

Ми повідомили усіх о 17:51. Як тільки ми вимкнулися, я зрозумів що у нас ЧП (з рос. надзвичайна ситуація, — ред.).

Одна пацієнтка була на штучній вентиляції легень (ШВЛ). На апараті, який має можливість автономної роботи (роботи без підключення до електромережі, — ред.). І через 10 хвилин, якщо я не помиляюся, в неї відбувається зупинка серця. Вона відбувається абсолютно не спричинена цим відімкненням світла. Адже апарат ШВЛ продовжує працювати. Інша апаратура також має акумуляторні батареї, все працює, на той час, у штатному режимі. І ми починаємо реанімаційні заходи.

В нас згідно з договором НСЗУ — за ковідними, так би мовити, пацієнтами закріплено чотири апарати ШВЛ. У двох з них не передбачений режим автономної роботи.

Орієнтовно о 18:05 закінчується резерв батареї в апараті ШВЛ. Я під’єдную пацієнтку до іншого апарату, який теж має можливість автономної роботи.

Ще один апарат тоді працює із іншим хворим, який був на неінвазивній вентиляції легень (кисень пацієнту надходить із маски, яка щільно прилягає до обличчя пацієнта). Він (апарат, — ред.) працював у своєму штатному режимі, на автономному забезпеченні.

І в мене залишається ще один (апарат ШВЛ, — ред.), який я підключив тоді, коли закінчилася робота в автономному режимі попереднього. Все — апарати в мене вичерпані. Я проводжу реанімацію.

Інший хворий, той що був на неінвазивній вентиляції легень окремим апаратом. Той апарат не працює від автономного живлення, він вимкнувся і я переводжу хворого, бо він дихає самостійно. Хворий у повній свідомості, зі мною в контакті. Я його переводжу на маску з мішком Вентурі, тобто там нагнітається кисень під непоганим тиском. І багато хворих лікуються так в Україні та світі.

Просто наступає інколи такий момент, коли хворим вже цього потоку замало і їм потрібна неінвазивна вентиляція легень для того, щоб більше нагнітати кисневої суміші для розправлення альвеол (легень, — ред.). Ну немає в мене нічого, я дивлюся, спостерігаю за хворим. Стан хворого гіршає, я його переводжу на ШВЛ через інтубацію трахеї — це така трубка вставляється в трахею. Оскільки вільної апаратури у мене вже немає. Я продовжую вентиляцію легень хворого за домомогою мішка Амбу (це ручний апарат для штучної вентиляції легенів, — ред.).

Подача кисню до обох пацієнтів йде безперебійно.

Пацієнтка була вкрай важка вже кілька днів до того. Не просто важка, а вкрай важка. Їй постійно, кожного дня збільшували дози пресурів — це препарати для підтримки тиску та гемодинаміки.

У іншого хворого йде ШВЛ мішком Амбу, він заінтубований — все нормально. Сатурація зберігається. Але після інтубації сталося так, що в нього, показники гемодинаміки почали, так би мовити, ставати нестабільними. І в нього настає зупинка серцевої діяльності. Я приступаю, до ще однієї реанімації.

Тут в 18:30-18:35 десь у цих межах вмикають світло. Я його відповідно переводжу на той апарат на якому він був, тому що він вже може працювати від джерела струму. Ну і реанімаційні заходи тривають.

На жаль, у двох випадках, вони виявилися неефективними. Пацієнти померли.

Голова обласної медичної комісії Андрій Голдун повідомив Суспільному, що дослідивши ситуації комісія вважає алгоритм дій лікарів був правильний і він був адекватний до тої ситуації, яка склалася на той момент у реанімаційному відділенні.