Лікарі Львова готуються до боротьби за пацієнтів

logo


Сімейних лікарів Львова чекає боротьба за пацієнтів. Бо незабаром вони зароблятимуть у залежності від їхньої кількості.

Адже з липня сімейна медицина працюватиме за новими умовами фінансування. І хоча до реформування залишається все менше часу – запитань тільки більшає. Що знають пацієнти про нововведення і  що кажуть самі лікарі – розкаже наша Іванна Лаврик.

Про те, що ближче до літа доведеться підписувати контракт із сімейним лікарем – львів*янка пані Наталя – знає. У жінки піврічний син, тому візити до медиків трапляються доволі часто.

«До року часу нам кожен місяць треба приходити: важитись, мірятись. Думаємо, що буде добре, виберемо собі лікаря хорошого спеціаліста, який насправді буде лікувати дитину. Але ще будемо радитися», – зазначила вона.

А от в самих лікарів зміни викликають занепокоєння. Бо досі не надто зрозуміло, як задумана реформа виглядатиме на практиці.

«Лікарі всі хвилюються, готуються до цієї реформи, адже потрібно мати і певний рівень знань. Але насторожує, що ще не має нормативної бази. Потім закрутиться, завертиться цей механізм і я думаю, що все буде гаразд. Реформа передбачає зміну фінансування. Кошти будуть йти за пацієнтом», – каже завідувач сімейної амбулаторії Ніна Земенкова.

Раніше в уряді заявляли, що за кожного хворого сімейний лікар буде отримувати орієнтовно 210 гривень в рік. Обслуговуючи двох тисяч пацієнтів, отримуватиме на свою практику 420 тисяч.

«З цих грошей формується і фонд заробітної плати, і формується перспективи розвитку. Тому що можна все забрати: платити собі 30 тисяч гривень і це буде програшна історія. Самому обслужити дві тисячі населення дуже важко. Треба набрати медсестру одну чи дві. Заплатити їм заробітну плату, треба подумати, можливо собі придбати якесь медичне обладнання портативне, яке тобі необхідне в роботі. Колективи будуть приймати рішення», – зауважує головний медик міста Володимир Зуб.

Суть реформи якраз і полягає у тому, що заробленими грошима розпоряджатимуться  самі установи. Утримання інфраструктури лягатиме на бюджет. Якщо ж сімейний лікар захоче працювати як ФОП, – тоді енергоносії він оплачуватиме сам.