Лікарі-ортопеди з Польщі консультували та оперували дітей у Львові

logo


20:00 21 березня 2018 р.

У міську дитячу клінічну лікарню Львова приїхала з черговим, уже четвертим візитом команда лікарів-ортопедів з Університетської клініки Вроцлава, яку очолює професор Кшиштоф Колтовські.

Про це повідомили сьогодні, 21 березня, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували: «19-21 березня лікарі з Польщі проконсультували 30 та прооперували трьох дітей зі Львова та Львівської області, які мали складну нейро-ортопедичну патологію хребта. А для того, щоб лікарі й надалі ділились досвідом лікування, під час візиту підписали меморандум про співпрацю між клініками Львова та Вроцлава. Адже такі високотехнологічні операції на хребті в Україні досі виконували лише у Києві та Харкові, а тепер зможуть і у Львові».

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб розповів: «Наші спеціалісти спільно з нашими колегами з Польщі, які уже четвертий раз приїхали в дитячу лікарню, консультують дітей і проводять такі операції, які в Західному регіоні до цього часу не виконувались. Такі поодинокі операції роблять в Києві та Харкові, а от власне у Львові, в Західному регіоні, їх ми робимо вперше завдяки підтримці спеціалістів, наших друзів з Вроцлава. За цей візит проконсультовано 30 та прооперовано трьох дітей зі складними деформаціями хребта, із застосуванням сучасних металоконструкцій. За три попередні візити лікарі проконсультували 60 дітей та провели шість операцій. Тому ми вчимося, створюємо ще один такий центр, щоб в перспективі ці високотехнологічні операції робили не тільки в Києві та Харкові, але й у Львові».

«Пацієнтів оперувала команда дитячих нейрохірургів міської дитячої клінічної лікарні під керівництвом професора Кшиштофа Колтовські та керівника центру нейрохірургії «Клініка Спіженка» Андрія Мизака. Всі консультації та операції провели безкоштовно.Для проведення операцій лікарі використали сучасні титанові системи корекції хребта із його фіксацією, а також застосували спеціальну систему, яка запобігає інтраопераційному ушкодженню корінців спинного мозку та виникненню неврологічного дефіциту. Таку систему моніторингу львівським лікарям дали колеги з Польщі», – поінформували також у міськраді.

Лікар-нейрохірург міської дитячої клінічної лікарні Львова Тарас Микитин розповів: «Ці операції є надзвичайно великої складності, і вони допомагають пацієнтам на майбутнє. Бо після цих операцій пацієнт може жити повноцінним життям, як ми з вами, не враховуючи те, що він мав сколіоз. Ми дуже вдячні підтримці адміністрації лікарні, адміністрації міста і Вроцлавського університету, які хочуть допомогти нам і дітям. Ми мали три операції – дві достатньо складних, і ще одну – надзвичайно складну. Дві операції ми виконали при допомозі нейромоніторингу – моніторингу викликаних потенціалів. Це система, яка має можливість слідкувати за пацієнтом протягом цілої операції, і при будь-якому маленькому кроці в неправильну сторону, нейрофізіолог говорить про те, що цього не можна робити, щоб не зашкодити пацієнту. Це дозволяє безпечно повести операцію, не пошкодивши нервових корінців. І в якійсь мірі воно зменшує тривалість самої операції».

А керівник центру нейрохірургії «Клініка Спіженка» Андрій Мизак зазначив: «Ці операції були дуже високотехнологічні. В самому хребті є спинний мозок, і при виправленні дуже викривлених сколіозів, є велика небезпека пошкодження спинного мозку. Тому під час виконання цих операцій в лікарні за допомогою спеціального обладнання ми стежили, щоб під час випрямлення хребта не нанести шкоди спинному мозку. Тому ми дуже раді, що вже у Львові ми можемо проводити такі операції під нейромоніторингом».