Ліс по-скандинавськи. На Львівщині планують висаджувати дерева у вазонах

logo
65724_lis_po_skandinavski_na_lvivwini_planujut_.jpeg


Дерева у Львівській області планують саджати в окремі вазонки, а смереки – вирубувати для уникнення засухи карпатських лісів. Про це в інтерв’ю Tvoemisto.tv розповів голова облради Олександр Ганущин.фото: соцмережі

фото: соцмережі

Аби вирішити проблеми лісу на Львівщині, Олександр Ганущин планує перейняти досвід ведення господарства у скандинавів. «Ми припинимо садити ліс так, як ми робимо це останні двісті років, і переходити до практики скандинавських країн. Там кожне дерево садять в окремому вазоні, як фруктові дерева. Тоді це буде зовсім інший ліс. Буде створений спеціальний лісовий розсадник, який буде забезпечувати всі Карпати мільйонами саджанцями, адже щороку потрібні десятки мільйонів. Де не ведеться сільське господарство, будемо садити ліс», – зазначив він.

За словами Олександра Ганущина, у Карпатах зараз існує кліматична проблема. Через посуху потрібно вирубувати смереку, а вона становить значну частину карпатського лісового масиву. 

«За сорок років клімат став більш посушливим, ніж тоді, коли висаджували лісові масиви, які ми там зараз бачимо. Якщо не вирубувати зараз смереку, яка становить 40% лісів карпатської зони Львівщини, вони почнуть засихати.. Найкращий приклад – гора Маківка. Там є ділянки сухого лісу, який ніяк не можна використати. Отже, переривається весь ланцюжок», – додав голова облради.

Детальніше читайте в інтерв’ю: Пологовий, спортмайданчики, світло в селах і смереки у вазонах: плани ЛОР на 2017 рік

Опублікував Ярослав Сиваківський


А поділитися?