Літаюча швидка: на Львівщині два гелікоптери з медбригадами чергуватимуть цілодобово

logo


image

Медичну евакуацію заплановано здійснювати також з усіх гірських районів українських Карпат.

На засіданні Уряду прийнято постанову “Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору в Україні”. Про це повідомила Оксана Дмитрієва, народний депутат України, заступник голови парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, пише Dailylviv.

Прийняття цього документу – це ще один величезний крок у розбудові національної системи трансплантації, адже тепер до українських лікарень донорське серце можна буде доставляти своєчасно навіть гелікоптером. Необхідність перевезення повітряним транспортом саме цього донорського органу зумовлена коротким періодом життєздатності вилученого серця (розрив між етапами донора та реципієнта не може перевищувати двох годин).

Також у рамках пілотного проекту з аеромедичної евакуації мешканці Львівської, Київської областей та прилеглих територій отримають поки що незвичну для України можливість скористатись гелікоптерною екстреною медичною службою. Два гелікоптери із медичними бригадами на борту чергуватимуть у режимі 24/7 для того, аби наші співгромадяни із травмами, інсультами, інфарктами та десятками інших загрозливих для життя і здоров’я станів отримували спеціалізовану медичну допомогу вчасно.  

Також медичну евакуацію заплановано здійснювати з усіх гірських районів українських Карпат. Сподіваємось, що згодом до пілотного проекту приєднаються й інші міста, а надання медичної допомоги у нашій країні стане на крок ближчим до таких бажаних європейських стандартів.  

Ідея втілення цього проекту з’явилася ще минулого літа, коли ми вивчали досвід провідних країн світу, наголошує народна депутатка.   

У лікарні швидкої допомоги Львова стрімко збільшилась кількість госпіталізацій 

Торік в Україні зробили 121 операцію з трансплантації трьох органів

На Львівщині за добу госпіталізували понад 200 осіб: скільки хворих з ковідом у лікарнях

Хірурги у Львові виявили новий вид ускладнень від COVID-19