«Лярш-Ковчег» провів у Львові фестиваль для людей з розумовою інвалідністю

logo


Громадська організація «Лярш-Ковчег» вже втретє провела фестиваль з участю людей з розумовою інвалідністю.

У неділю біля Порохової вежі було гамірно. Тут саме організували фестиваль «Ковчег дружби».

«Цього року ми маємо три майстер-класи, які будуть проводити наші друзі. Власне, так ми називаємо людей, які мають розумові неповносправності. Це буде майстер-клас з фетру, це буде майстер-клас з петриківського розпису, і буде вишиття ізониткою на листівках. Тобто це те, що ми робимо на щодень на наших майстернях», ‒ каже координаторка зовнішніх зв’язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталія Критович.

Анастасія якраз відвідує майстер-клас із петриківського розпису. Дівчина для малюнку вибирає жовті та блакитні барви. А Богдан на фестивалі ‒ на всі руки майстер. Допомагає в організації та зустрічає новоприбулих гостей.

«Я тут роблю на майстер-класах по листівках, і по інших видах так само праці роблю. І на художньому розписі, і на миловарінні. І на Петриківському розписі», ‒ пояснює учасник фестивалю та спільноти «Лярш-Ковчег» Богдан.

Для учасників «Ковчегу дружби» влаштували інтерактивні зони та навіть танці.

Неабияку популярність має майстер-клас із вишивання ізониткою. Біля намету збираються і дорослі, і малі.

«Дають таку ніби заготовку, вибирається, якою ниткою вишивається, вибирається візерунок. І вишивається», ‒ каже учасниця майстер-класу Іринка.

Забава не лише веселить, а й руйнує стереотипи.

«Мене запросили друзі. А до хороших друзів я завжди приходжу. Вони люблять просто так. А я від них вчуся цього. Я думаю, що нам зараз треба вчитися саме цього», ‒ додає дружина міського голови Катерина Кіт-Садова.

«Я себе дуже комфортно тут почуваю. Ти розумієш, наскільки цей світ є великий, різний. І розумієш одну просту істину: що Бог кожного з нас любить», ‒ ділиться враженнями міський голова Андрій Садовий.

«Лярш-Ковчег» уже одинадцять років об’єднує львів’ян. До організації належать 60 людей із розумовою інвалідністю. Разом із волонтерами вони працюють у творчих майстернях. Там вони виготовляють різні художні вироби, а ще вчаться бути учасниками великої, і дружньої львівської спільноти.