Люди у поліклініках вистоюють довгі черги, аби записатися на прийом до лікаря

logo


У другій комунальній міській поліклініці впровадили електронну реєстрацію до лікарів. Це вже друга полікнініка міста, яка застосовує таку практику запису пацієнтів, пише газета “Експрес”. 

Раніше електронна реєстрація почала діяти у комунальній 4-ій міській поліклініці, яка обслуговує мешканців Сихова.

Здавалося б, непогана ідея. За декілька хвилин можна обрати собі дату та годину відвідин лікаря. Не потрібно телефонувати в реєстратуру чи йти в поліклініку за талоном.

…Тестую систему. Заходжу на сайт reestratura.com, вводжу адресу та натискаю “пошук”. Тоді з’являється перелік лікарів та години прийому. Обираю отоларинголога, відповідний день та годину прийому, повідомляю ім’я, прізвище, по батькові, дату народження, номер телефону та e-mail. Після підтвердження реєстрації потрібно зайти на електронну скриньку, де буде код. Його слід внести для завершення реєстрації. На екрані з’являється повідомлення: “Запис на прийом. Електронний талон успiшно вислано вам на e-mail. Талон №457000… дата: 02.02.17 17.30. вулиця В.Симоненка, 4. Запис до лiкаря буде пiдтверджено лише тоді, коли ви отримаєте електроннийталон у виглядi e-mail або СМС”. На цю реєстрацію витрачаю лише 5 хвилин.

Та все ж розумію, що не всі пацієнти мають можливість записатися на прийом до лікаря саме в такий спосіб. Тож вирушаю у поліклініку. А там… три черги відразу ж за вхідними дверима. На віконцях у реєстратурі — вивіски: “Електронний запис до лікаря”. Яка ж вона електронна, якщо всі стоять і чекають на запис?

“До якого віконця мені чергу займати?” — запитую решту пацієнтів, які чекають на запис. “Це залежить від того, у який день ви хочете піти до лікаря, — пояснює жінка із черги до першого віконечка. — Ось тут записують на сьогодні, у наступному віконечку — на завтра, а третя черга — у наступні дні”. У розмову втручаються інші: “Напевно, не має значення, до якого віконця підходити. Хоча ніхто точно не знає. От навчили б людей, як потрібно реєструватися в ту електронну чергу, а то ніхто не знає, що має робити”.

“Деякі пацієнти не розуміють, що, зареєструвавшись попередньо, не обов’язково отримувати в реєстратурі талони. Адже лікар перед прийомом отримує в реєстратурі роздруківку з даними про пацієнтів та часом, коли вони мають прийти, — пояснює Тетяна Токарева, головний лікар комунальної 2-ої міської поліклініки. — Тим часом, звертаючись за талонами, відвідувачі створюють черги. Крім цього, зараз через поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій пацієнтів багато. І зазвичай набільше людей до лікарів звертається саме в понеділок та вівторок. А ще черги до віконець у реєстратурі створюються через збої в системі. Таке було двічі”.

У поліклініці кажуть, що електронна реєстрація пацієнтів введена з 25 січня і поки що не все працює так, як би хотілося. З того часу можна записатися до лікаря на сайті reestratura.com. Та залишилася можливість реєструватися і в телефонному режимі. У такому випадку пацієнтові відкладають талон, і вводять його дані в електронну чергу. Крім цього, можна реєструватися безпосередньо в поліклініці, у реєстратурі.

Богданна МАРТИНИК