“Льодова історія”: як львівські майстри з криги дух Різдва створюють (Відео)

logo
161777_lodova_istorija_jak_lvivski_majstri_z_kri.jpeg


Конкурс льодових скульптур
Конкурс льодових скульптур

5 канал

Львів

02.01.2018 22:19

У Львові стартував конкурс льодових скульптур. Із 2,5 тонн замороженої води п’ятеро майстрів мають виготовити по одній крижаній фігурі. Чи вийшло щось – дізнавались журналісти “5 каналу”

Скульптор Дарія Альошкіна вправно працює електропилкою. Інструментом майстриня вирізає із брили льоду різдвяну зірку. 

За темою

>
Музика криги: У Норвегії зазвучали інструменти з льоду – відео

“Це все вирівнюється і багато блоків заморожується в одну композицію. Тобто, це треба рівну площину, відбувається склейка. Ти розігріваєш один бік, інший – і приклеюєш. Сьогодні ми будуємо так композиції, що лід під своєю вагою тримається”, – розповідає учасниця конкурсу.

Загалом у конкурсі льодових фігур беруть участь п’ять майстрів. На один експонат витрачають близько півтонни льоду. Його спеціально готують на заводі замороження води.

“Ми беремо дві пари рукавиць: одні щоб гріли, а зверху – щоб не промокати. Потім використовуємо електропили. Маємо ще стамески для дерева. Ними дуже добре різати лід. Класно виходить”, – ділиться секретами майстерності скульптор Денис Шиманський.

Цьогорічна тематика конкурсу – силуети різдвяного міста.

“Ми порадилися зі скульпторами і вирішили обрати саме таку тему для того, щоб не обмежувати їхню фантазію і щоб вони за рахунок льоду, за рахунок своїх скульптур  передали дух Різдва у нашому місті”, –  каже організатор конкурсу Ольга Гренюх.

Конкурс льодових фігур у місті став традиційним. Його влаштовують десятий рік поспіль.

Менше ніж за добу безформні льодові брили перетворяться на різдвяні скульптури. Якщо дозволить погода, крижані фігури простоять до кінця різдвяних свят.

Марта Шикула Євген Радіон , Львів, “5 канал”

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Фоторепортаж: На міжнародному фестивалі снігових скульптур у Швейцарії перемогла українська команда


А поділитися?Вам має сподобатись...