Лубінець висловив обурення діями працівників ТЦК у Львові

logo


  Лубінець висловив обурення діями працівників ТЦК у Львові18.03.2024Рубрика:

Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив про жорстке поводження працівниками ТЦК щодо львівського волонтера.

«Обурений черговим фактом жорсткого затримання призовника представниками ТЦК. У Львові працівники ТЦК силою затримали місцевого волонтера Кирила Тарана. Інформацію про інцидент, що стався в ніч проти 16 березня, разом з відео оприлюднила в соцмережі його дружина», — йдеться в повідомленні.

Дружинаволонтера повідомила, що представники ТЦК схопили Кирила посеред вулиці й силоміць заштовхали до мінібуса.

«Повістки при цьому не вручали. Згодом чоловіка привезли до Шевченківського РТЦК та СП. Він відмовився проходити ВЛК через проблеми зі здоров’ям та відсутність при собі медичних документів, які б це підтвердили. Дружина Кирила каже, що під ранок вже був готовий наказ про її чоловіка і його одразу відправили до військової частини на полігон у Рівне», — йдеться далі в повідомленні.

Представник Офісу омбудсмена у Львівській області Тарас Подвірний розпочав перевірку зазначеного факту, з цього приводу відбулася нарада з обласним ТЦК.

«Вирішили призначити повторне проходження ВЛК, за підсумками якого обласне ТЦК ухвалюватиме рішення щодо Кирила Тарана. Водночас начальник Львівського обласного ТЦК та СП Артур Ніязов погодився, що було порушення. Він повідомив, що за фактом інциденту із затриманням Кирила Тарана призначили службове розслідування, за результатами якоговинних притягнуть до відповідальності», — додає Лубінець.

Омбудсмен наголосив, що силові затримання призовників, побиття, погрози, залякування неприпустимі в демократичному суспільстві і звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізаційних заходів, військового обліку громадян та проходження ними ВЛК.

Нагадаємо, на Львівщині судитимуть двох колишніх військовослужбовців Самбірськогорайонного ТЦК, які катували й незаконно утримували чотирьох громадян. У Тернопільській області судитимуть двох військових ТЦК за обвинуваченням у побитті, катуванні та позбавленні волі військовозобов’язаних.  

Президент Володимир Зеленський вважає неприйнятними «силові» методи працівників ТЦК під час мобілізації в Україні. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, оприлюдненому у понеділок, 29 січня.

«Дуже неправильно, колипредставники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів. Але тут я хотів би, щоб ми були справедливими й чесними. Такі випадки є, але це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити», – сказав глава держави.

За словами Зеленського, він попросив військових та народних депутатів, щоб у новому законопроєкті про мобілізацію унеможливлювались «шанси ТЦК ходити по вулицях».

Подпишитесь на новости