Луцький замок 1937 року на картині львівського художника

logo


На одному із зарубіжних аукціонів пощастило натрапити на раніше невідому картину Луцького замку. Вона привернула увагу, через те, що художнику вдалось намалювати не лише замок, а й будівлі навколо нього.

Джерело: Фотографії старого Львова.

image

Відомо, що картина була створена у 1937 році. Також вдалось дізнатись, що автором картини є відомий польський художник-баталіст, член Спілки художників України з 1939 року. Його ім’я Станіслав Батовський-Качор (1866-1946). Напевно, в 1937 році він перебував в місті Луцьку і саме тоді створив це полотно. Назва картини Надбрамна вежа в Луцьку». На ній бачимо одну із веж Луцького замку, інша назва, якої В’їздна.

imageХудожник Станіслав Батовський-Качор, поч. ХХ ст.

З біографії художника відомо, що він народився в місті Львові. Потім він здобував освіту у Краківській академії, Віденській академії образотворчих мистецтв та Мюнхенській академії мистецтв. Впродовж життя митець багато подорожував, мешкав в Франції, Італії, Марокко та Іспанії.

Більшість свого життя художник провів у своїй віллі в місті Львові, при вулиці Святої Софії (нині – приміщення Візового відділу Генерального консульства Республіки Польща у Львові).

imageСтаніслав Батовський-Качор «Надбрамна вежа в Луцьку», 1937 р.
imageСтаніслав Батовський-Качор «Надбрамна вежа в Луцьку», 1937 р. (зворот)

У 1903-1914 рр. художник працював викладачем в художній школі міста Львова, також був співзасновником львівського товариства польських художників «Молоде мистецтво» та членом правління Асоціації польських художників у Львові.

Митець прославився картинами на історичну та батальну тему. Його відомі твори: «Атака кінноти під Хотином», ілюстрацій до «Трилогії» Сенкевича — «Вогнем і мечем», «Потоп», «Пан Володиєвський».

imageНадбрамна вежа Луцького замку, 1930-ті роки.

Зараз роботи цього художника знаходяться в колекціях найбільших музеїв Польщі, України та США, а частина в приватних колекціях.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.