Львів: Дитячій лікарні допомогли отримати медтехніку та обладнання з Польщі

logo


image

Завдяки співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Children’s medical care foundation» Львівській міській дитячій клінічній лікарні імені П. Орлика вдалося отримати гуманітарну допомогу з Польщі.

Народний депутат Ростислав Тістик і заступник головного лікаря дитячої лікарня Роман Герега.

Техніку передав народний депутат Ростислав Тістик. 

Процес отримання до-кументації, зокрема ліцензій для використання техніки, тривав кілька місяців. Для сприяння у процесі оформлення документації народний депутат звернувся до Міністерства охорони здоров’я з відповідним клопотанням, унаслідок чого дитяча лікарня змогла почати використання отриманих техніки та обладнання. Про це розповіли у Львівській обласній державній адміністрації.

За словами заступника головного лікаря дитячої лікарні Романа Гереги, допомога надійшла до лікарні понад рік тому, але не було необхідних ліцензій, щоб нею офіційно користуватися.

«Серед медичного обладнання, подарованого нашій лікарні, — ліжка, апарати для анестезії, бактерицидні та маніпуляційні лампи, візок, лабораторна сушарка, респіратор, апарат для електроміографії, інкубатори закритого типу, реанімаційні столики для новонароджених», — розповів Р. Герега.

«У межах допомоги фонду «Children’s medical care foundation» майже двадцять польських лікарень під егідою фонду передали для України медичне обладнання, частина якого призначена для догляду та лікування новонароджених дітей. Декларування та оформлення міжнародної гуманітарної допомоги — складний та довготривалий процес. Але коли йдеться про здоров’я дітей, діяти потрібно оперативно», — наголосив Ростислав Тістик. Народний депутат також додав: «Рік тому Україна отримала 56 одиниць дороговартісної медтехніки, зокрема для Львівщини передбачено 18 одиниць, серед яких інкубатори закритого типу, реанімаційний столик для новонароджених, наркозно-дихальні апарати для анестезії, апарати для електроміографії, респіратор, ліжка з приліжковими тумбами, бактерицидні лампи та інше. Весь цей час розмитнена техніка перебувала на складах ДП «УкрМедПостач» МОЗ України.

Дізнавшись про це, невідкладно звернувся до новопризначеного очільника Міністерства охорони здоров’я України Віктора Ляшка. Принагідно дякую за швидку реакцію! Ми отримали ліцензії! Другого липня під час години запитань до уряду я звернувся до профільного міністра з приводу цього — а вже через два робочі тижні Львівщина перша в Україні отримала медтехніку! Хотів би ще раз подякувати президенту Фонду Бйорну Мартіноф, віце-президенту Йоланті Мартіноф та організатору з польського боку Марії-Катаржині Боржевській-Корнацькій за докладені зусилля та ваші добрі серця!». Р. Тістик також висловив подяку кожному лікарю, котрий рятує життя маленьких пацієнтів.

«Отримана апаратура дасть змогу лікарям дитячої лікарні на Орлика ще якісніше надавати медичну допомогу маленьким пацієнтам. Обладнання отримали також заклади охорони здоров’я у Вінницькій, Хмельницькій, Київській, Одеській областях. Ми вдячні за допомогу», — зазначив директор департаменту охо-рони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Львівська область.

Фото Львівської ОДА.