Львів і Рясне-Руська домовились поділити між собою сотні гектарів землі

logo
148640_lviv_i_rjasne_ruska_domovilis_podiliti_mi.jpeg


Львівська міська рада домовилась із сільською радою  Рясне-Руської про поділ спірних земель. Мова йде про кількасот гектарів, зокрема ділянку, яку місто продало під індустріальний парк. Про це сьогодні, 8 листопада, під час брифінгу повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає кореспондент Львівського порталу.

За словами мера Львова, питання розподілу земель між Львовом і Рясне-Руської розглянуть міські депутати уже 16 листопада.

«Місто Львів і Рясне-Руська більше 25 років не мають погоджених меж. Це є тема дискусій, спекуляцій. Рішення буде у порядку денному на сесії міської ради 16 листопада», – повідомив він.

Площа спірних земель за даними мера Львова – 200-500 гектарів.

Як саме розподілять спірну землю наразі у міськраді не коментують. Проте А. Садовий дав зрозуміти,  що земля, яка була продана під будівництво індустріального парку, залишиться за містом.

«Є історичне землеволодіння тими чи іншими землями. Фактично ми вирішили підняти історію і врахувати реаліях сьогодення, щоб ми не заважати один одному. Та земля, яка де-факто сьогодні є в обслуговуванні тих людей, які живуть у Рясне-Руській, щоб вони далі продовжували нею займатися. А та земля, на якій розташовані підприємства, що сьогодні працюють у Львові, щоб вони могли нормально працювати. У нас є великий індустріальний парк, і по ньому були дискусії серед мешканців села. Ми сіли разом з депутатами Рясне-Руської сільської ради, з працівниками міської ради і разом подивилися, ким чином врегулювати це питання», – зазначив мер Львова.

Своєю чергою сільська голова Рясне-Руської Емілія Смокоровська анонсувала, що і сільські депутати незабаром погодять поділ землі на сесії. Як відомо, раніше йшла мова про заміну мешканцям села земель індустріального парку на альтернативні. Остаточного рішення з цього питання наразі немає.

«Звичайно, що питання ще буде розглядатися територіальною громадою. Буде працювати фахівці. Чи це буде заміна земельних ділянок, чи інші річ – ми вже тоді будемо розмовляти», – сказала Е. Смокоровська.

Відтак на сесію 16 листопада міським депутатам Львова підготують проект рішення про затвердження меж між селом Рясне-Руська і Львовом, опісля таке ж рішення мають проголосувати сільські обранці Рясне-Руської. Далі – справа за Львівською обласною радою та за народними депутатами України.

Як раніше повідомляв Львівський портал, міський голова Львова Андрій Садовий примудрився «продати» під індустріальний парк інвесторам понад 23 гектари землі, яка навіть не входить до юрисдикції міськради Львова. Про деталі цієї справи читайте у матеріалі «Продати не своє. Чергова земельна афера львівських чиновників на 140 мільйонів?».

Окрім цього, додамо, що  за цим фактом є відкрита кримінальна справа і за неї вже взялася Генпрокуратура.

Більше того, у листопаді минулого року ГПУ проводила обшуки у львівській мерії  з метою відшукування оригіналів документів, на підставі яких було укладено договір купівлі-продажу цієї землі.

З вилучених документів стало відомо, що за підписом мера Львова Андрія Садового під Львовом незаконно віддали 23 га землі, вартість якої виявилася на 88 мільйонів гривень нижче її собівартості.

Згодом з’ясувалось, що незважаючи на заяви прокуратури, на спірній ділянці, яку не можуть поділити Львів і Рясне-Руське, таки будуватимуть індустріальний парк.


А поділитися?