Львів’ян запрошують на фестиваль українського кіно. Програма

logo


Вхід майже на всі події безкоштовний.фото: wiz-art.ua

фото: wiz-art.ua

У Львові мистецька формація Wiz-Art спільно з Львівською кінокомісією проведуть фестиваль «Дні українського кіно». Про це організатори повідомили на своїй сторінці в Facebook.

Почнеться кінофестиваль в четвер, 13 грудня, показом короткометражних фільмів від Wiz-Art. Це буде єдина платна подія в рамках фестивалю. Вхід на всі інші події – за реєстрацією.

«Ми отримали підтримку Держкіно і підтримку міста, що дозволило нам орендувати кінотеатр “Коперник”. Ми ніколи не робили повністю безкоштовних робіт і тепер нам цікаво, чи підуть люди на безкоштовні покази», – сказала співзасновниця  Wiz-Art Ольга Райтер.

В рамках «Днів українського кіно» глядачі зможуть не тільки відвідати кінопокази, а й майстри-класи по створенню фільмів, процесу зйомок та роботі кінокомісії. Ці зустрічі відбудуться в львівському Музеї етнографії, що на проспекті Свободи, 15. Дивитися кіно в рамках фестивалю, львів’ян запрошують до кінотеатру «Коперник», який в жовтні цього року закрили через суд.

«Питання закриття кінотеатрів напряму стосується питання українського кіно і його доступності до глядачів. В Києві закрили дуже великі кінотеатри “Україна”, “Панорама”, у Львові – це кінотеатри “Львів” і тепер “Коперник”. Повинні бути майданчики, де ми могли би подивитися цікаве, альтернативне кіно. Не тільки о 10 ранку, як це роблять комерційно-спрямовані кінотеатри, а й в зручний для глядача час», – пояснює очільниця львівської кінокомісії Ірина Ковальчук.

В рамках фестивалю показуватимуть, як авторське, експериментальне кіно, так і комерційні проекти, які глядачі раніше вже могли оцінити в кінотеатрах. Організатори кажуть, що українські фільми особливі тим, що вони «про нас». Незважаючи на це, більшість українських фільмів не окупили себе в прокаті.

«Було багато суперечок щодо того, які фільми показувати і це добре, адже тепер є вибір. Можна показувати більш глядацькі фільми, можна експериментальні і авторські роботи. Оскільки ми хотіли зачепити актуальні в суспільстві теми, ми обрали фільми, про які можна і треба говорити. Ми хотіли збудувати діалог між фільмом «Кіборги» і фільмом «Явних проявів немає». Це та сама тема війна на Сході і її художнє висвітлення. Як, наприклад, в кіборгах, де герої змальовані такими, які все роблять правильно і майже не мають сумнівів. І «Явних проявів немає» – фільм, який є документацією пост-травматичного досвіду учасниці бойових дій. Це два полюси однієї і тієї самої теми», –розповідає Ольга Райтер.

Фестиваль «Дні українського кіно. Наближення» триватиме з 13 до 16 грудня. З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Андрій Костюк