Львів’ян запрошують на презентацію книги з галицькими оповідками

logo
66156_lviv_jan_zaproshujut_na_prezentaciju_knig.jpeg


Сьогодні, 23-го лютого, у Львові відбудеться презентація книжки авторства Теодора Лозинського «Галицькі оповідки Діда Тео».фото: photo-lviv.in.uа

фото: photo-lviv.in.uа

Книжка «Галицькі оповідки Діда Тео» видана 2016-го року видавництвом «Апріорі», перемогла у конкурсі на підтримку україномовного видання Львівської облдержадміністрації. Її обрали серед 300 інших претендентів.

Сьогодні, 23-го лютого о 18.00 в арт-кафе «Дзиґа», що на вул. Вірменська, 35, за участі філологів, письменників, науковців, а також людей, котрі особисто знали діда Тео, відбудеться її презентація. До книги ввійшли 22 оповідки. Резюме про фольклористику і значення наддністрянського діалекту в творах коротко описав Ілько Лемко. На презентації будуть розміщені плакати, графічно оформлені художниками Академії Труша з уривками книжок та віршами.

Про унікальність книги розповів Tvoemisto.tv онук діда Тео – Олег Лозинський: «У його оповідках, нарисах, часто зустрічаються віршовані форми, темпоритмічні підсилення, іншомовні вислови та афоризми. Та милує і зачаровує насамперед його жива етнічна фольклорна мова наддністрянського діалекту, носієм якої він був. Подекуди нелітературність його мови стає цінністю, як неординарна справжня самобутня колоритність. У творах можна почерпнути історію українських традицій і, насамперед, просту та подекуди заплутану і складну круговерть людських стосунків і фатальних випадків. Особливо цікаво вивчати тодішні традиції Львова. На період його розповідей трапляється протистояння культур, віросповідань, ідеологій. У цьому становищі Теодор Лозинський зберіг свою творчу ідентичність, любов та віру в людей Бога і Україну».


А поділитися?