Львів’яни можуть платити лише за спожиті кубометри газу

logo


Фактичний чи рекомендований платіж. У квитанціях за листопад «Львівгаз» запровадив новий рядок: поруч із сумою за спожиті кубометри рекомендують заплатити авансом ще й за грудень. На підприємстві стверджують, що так начебто намагаються убезпечити своїх споживачів від нарахування пені за невчасну оплату.

Коридори Сервісного центру «Львівгазу» переповнені. Чимало львів’ян прийшли з’ясувати, чому мають платити суму у декілька разів більшу, ніж спожили насправді.

Пані Катерина вже сплатила за газ у листопаді. І замість семи кубів, скільки напалила, оплатила п’ятнадцять, вісім кубометрів вийшло – наперед.

«Дописали 8 кубів, і я заплатила дуже багато. Наприклад, я мала заплатити 48 грн, а заплатила 138 – ну це вже занадто багато», – каже львів’янка Катерина.

На руках жінка не мала квитанції, бо «Львівгаз» їх ще не розіслав. А заплатила стільки, скільки сказала оператор в ощадкасі. У «Львівгазі» кажуть: такі нововведення запровадили за Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

«Споживач має право вибору і у графі записати суму, яку він вважає за необхідне сплатити, але ще раз наголошую, що для того, щоб убезпечити споживача від нарахування пені цей рекомендований платіж було внесено за листопад місяць», – пояснила начальниця відділу розрахунків ТзОВ «Львівгаз Збут» Ольга Чабан.

Пеня за невчасну оплату комунальних послуг 0,1% за кожний день протермінованого платежу. А от за фактично спожитий газ, допоки немає платіжок, можна розрахуватись в інтернеті. На пошті чи в ощадкасі це буде дотупно тільки із середи, коли там налаштують програмне забезпечення.