Львів’яни принесли збірній України золото Чемпіонату Європи з карате

logo


Львівські спортсмени з карате кіокушинкай клубу КАНКУ вибороли чотири медалі на Чемпіонату Європі у Данії. Два золота наших каратистів єдині у скарбничці збірної України на цих змаганнях. Загалом конкуренцію українцям складали понад 300 спортсменів з 31 країни світу.

Після чемпіонату Європи підопічні Сергія Мутіна тренуються у звичному режимі. Однак у кількох із них натхнення у очах більше. Ярослав Ковальчук вже вдруге повернувся з європейської першості не з порожніми руками. Цього разу хлопець виборов золото у дисципліні ката.

«Я вже добре знав цього суперника. Я дивися його виступи, ми зійшлись з ним в фіналі. Ми крутили одинакові ката і, в принципі, всі судді віддали перевагу мені. Пройшов впевнено», ― розповідає чемпіон.

А впевненості у куміте спортсменові забракло. У результаті ― бронза. Не впустив Ярослава у фінал каратист із Литви.

«Я почав занадто багато думати, мені треба було більше вільних дій робити, а я закрився. Пізніше поєдинок переріс у рівну боротьбу, але двоє суддів віддали на нічию, двоє за нього і головний суддя теж вирішив віддати голос за нього, тому він пішов у фінал», ― згадує Ковальчук.

Серед прекрасної частини людства найвищу нагороду здобула Наталія Мутіна. Срібло на чемпіонаті Європи ― перша нагорода дівчини за три роки. Зробити перерву після семи тріумфів на чемпіонаті старого світу змусила її травма коліна.

«Було важко, було важко більш емоційно, ніж фізично. Тому що я розуміла, що фізична форма у мене здебільшого хороша. Я сиділа до пізньої ночі з сенсеєм, з хлопцями, з якими тренувалась. Але приїхавши на чемпіонат, я зрозуміла, що не так задовольняю свої емоції, як стимулюю своїх учнів, що немає нічого неможливого», ― зізнається спортсменка.

Надихнув спортсменку займатися карате її брат Сергій Мутін, який ще у дитинстві взявся її тренувати.

«Здебільшого, на 99 % вона тренувалась у мене, але коли вона була ще маленька і не дуже хотіла займатися карате, я її відвів до свого учня, молодого бійця. У такому віці треба зрозуміти, що таке субординація і як ставитись до тренувань. Через півроку я вже забрав її до себе», ― згадує тренер Сергій Мутін.

А Северин Палій здобув своє перше золото на Європейській арені з куміте. Найскладнішим на шляху до омріяної нагороди для спортсмена був перший поєдинок.

«Перший мій суперник був фаворит, наскільки я знаю, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон світу. Тому я знав, проти якого я сильного суперника виходив. Коли я виграв в нього, я вже знав, що буду першим», ― розповідає Палій.

Майбутні нагороди львівських каратистів не за горами. 17 червня підопічні Сергія Мутіна поїдуть на відбір до чемпіонату світу, а в липні ще один вихованець школи КАНКУ Тарас Гаврилець у складі збірної команди Європи представлятиме нашу країну на кубку світу в Астані.