Львів’яни просять прийняти їхнє сміття на Полтавщині

logo


Місцеві депутати – проти. Таку свою позицію з цього питання в середу озвучили члени екологічної комісії обласної ради. На засіданні також розглянули проект регіональної Програми охорони довкілля, розрахованої на 5 років. Більше про це та інше – у наступному матеріалі.

У 2017 році на Полтавщині з’явиться нова Програма охорони довкілля. Розрахована вона буде на 5 років. У середу її проект розглядають на засіданні екологічної комісії обласної ради.

Юрій Голік, голова екологічної Ради Полтавщини, один із розробників Програми охорони довкілля

– Ми протягом 17 років займалися розробкою екологічних програм у Полтавській області. Програми були комплексні, включали усі складові. І ця програма вперше, яка не розглядає усі аспекти. Тому що у нас з’явилася програма окрема по лісу. У нас є програма (зараз ми також виносимо на обговорення) у сфері поводження з твердими побутовими відходами, яка включає регіональний підхід.

Загальний бюджет цієї програми становить 714 млн гривень. Кошти планують виділити на заходи із раціонального використання водних ресурсів, охорону та збереження природно-заповідного фонду області,  охорону атмосферного повітря, екологічно-безпечного поводження з відходами. Перш за все, твердими побутовими. У цьому контексті на засіданні мова зайшла і про резонансну ситуацію із львівським сміттям. 

Ігор Горжій, голова екологічної комісії

– Мер Львова звернувся, щоб ми, Полтавська обласна рада, розглянула питання про надання тому сміттю, щоб ми дали йому тут якийсь прихисток. Ми вважаємо, що це категорично… Ми будемо відкидати ці звернення. Ми будемо категорично проти, щоб ще сміття нам зі Львова везли. Зі своїм не знаємо що робити.

Що ж до свого сміття, то в області продовжують підшукувати місце для полігону твердих побутових відходів. Один із останніх варіантів, проте не остаточний, – Машівський район.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

– Станом на сьогодні це 6 варіант розміщення полігону твердих побутових відходів, тому що для проектування і можливого будівництва є відповідні обмеження законодавчі, які досить жорстко обмежують відстань до населених пунктів, до малих річок, до об’єктів природного заповідного фонду і таке інше.

На місці ймовірного розташування цього полігону також планують провести геологічне дослідження, щоб відстань до грунтових вод відповідала законодавчим обмеженням.