Львів’яни відзначили День Гідності і Свободи

logo


Шість років тому 21 листопада почався Євромайдан. У річницю біля меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові зібралися активісти Революції Гідності, родичі загиблих Героїв, львів’яни та гості міста.

21 листопада 2013 року люди виходять на Майдан Незалежності, бо зірвано підписання угоди про асоціацію із Євросоюзом. А Кабмін розпоряджається відновити активний діалог із Росією та Митним союзом. Далі було жорстоке побиття студентів, якого українці не пробачили. Тому з усієї України тисячами з’їхались на акцію протесту до Києва.

У січні та лютому на Євромайдані своє життя віддали 107 українців. Сестра Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа пригадує: брат пішов на Майдан 18 лютого і більше не повернувся.

«Я відчуваю гордість тому, що в тих реаліях не всі встали і пішли, брат мій був вже людиною не молодою, але він все одно зібрався і пішов», – розповідає Ірина Ільків, сестра загиблого на Майдані Володимира Бойківа.

Також щороку пам’ять свого брата Юрія Вербицького вшановує Сергій. Каже: те, що зробили майданівці – символ незламності.

«Це символ руху вперед і того, що не можна зігнути людей через коліно, що люди, якщо зберуться, можуть дати відпір», – каже Сергій, брат загиблого на Майдані Юрія Вербицького.

Уперше День Гідності і Свободи у Львові вшановують біля меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Родичі загиблих та усі небайдужі запалюють лампадки. Моляться священики усіх конфесій.

«Ми маємо пам’ятати ці два слова: ти можеш, наша здатність. І якість, якої потребує наша країна і в сьогоднішній день. І думаю, що кожен із нас, живучи своє життя, цей дух Революції Гідності, здатності і вміння до змін, мають зберегти в своєму серці», – додав настоятель храму Петра і Павла Степан Сус.

Упродовж дня до меморіалу міг прийти кожен охочий та запалити лампадку.