Львів’яни здали рекордну кількість крові для передчасно народжених дітей

logo


У п’ятницю, 26 листопада, у Львівському обласному центрі служби крові відбулась акція «Кров для крихіток». Цього року мешканці міста здали рекордну кількість крові для передчасно народжених дітей.

Про це повідомила організаторка акції Христина Гунчак.

«Сьогодні змогли стати донорами крові для Поспішайок 37 людей(це 16.5л крові). Минулого року донорів було 20 Люди, Ви неймовірні Ми щиро дякуємо кожному», – написала вона.

Гунчак разом з чоловіком організувала цю акцію 7 років тому, коли її донечці потрібна була допомога. Після цього акцію організовували щороку.

«Наша донечка народилась на 33 тижні. Вона потребувала теж крові й у відділені нам сказали, що нам надали кров, але треба поповнити запаси в «Банку крові», що зробив мій чоловік. Він зібрав своїх друзів-спортсменів і так допомогли теж комусь», – розповіла вона.

Збір крові для донора триває близько 10 хвилин. За словами лікарки обласного центру служби крові Вероніки Прейс-Кубік, в основному беруть 450 грам крові, в деяких випадках можуть брати 350 грам, якщо кров здає 18-річна дівчина чи хлопець.

У свою чергу, завідувач донорського відділення обласного центру служби крові Ігор Горбаль зазначає, що донорської крові в Львівському обласному центрі служби крові бракує.

«Для Львова, Львівської області 60-70 людей, якщо б кожного дня здавали, ми б 100% мали забезпечення компонентами крові. На жаль, в нас менше — 30-40 людей на день можуть здавати кров. Всі групи крові нам необхідні, звичайно, що ми завжди потребуємо більше крові з негативним резус-фактором. Такі донори для нас є просто «золоті», – розповів він.

Нагадаємо, підприємець Роман Городечний, який першим серед мешканців Львова підкорив найвищу першину світу, допоміг обладнати всім необхідним відділення дитячої кардіохірургії в Лікарні швидкої допомоги у Львові. До проєкту долучився також Ігор Яськевич, який є другим львів’янином на Евересті.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!