Львів’яни знову перемогли у суді монополіста ПАТ «Львівгаз»

logo


25398884 1399872933474225 1734892184079852629 nМешканці спільно з головою правління ОСББ «Антонича 22» Юрієм Бегляровим здобули чергову перемогу над «Львівгазом» у Господарському суді. Про це повідомили у Львівському УКРОПі, який підтримував львів’ян у законній боротьбі з монополістом.

Після програних справ у першій та Апеляційній інстанціях ПАТ «Львівгаз» звернувся з позовом у Господарський суд Львівської області, щоб зобов’язати мешканців будинку примусово підписати договір про встановлення будинкового лічильника.

 «Якщо раніше протистояння було між кількома мешканцями і «Львівгазом», то цього разу монополіст подав позов проти юридичної особи ОСББ. Під час розгляду справи стало очевидно, що окрім маніпуляцій текстом законодавчих актів, реальних підстав для позову не виявилось. Тому рішенням суду позовні вимоги «Львівгазу» у справі №914/2016/17 від 5.10.2017 були відхилені повністю», – зазначив голова правління ОСББ «Антонича 22» Юрій Бегляров.

«До нас чи не щодня звертаються мешканці міста, яким ПАТ «Львівгаз» незаконно нав’язує або уже встановив загальнобудинковий лічильник обліку газу. Нами підготовлено десятки позовів від львів’ян щодо зобов’язання встановити індивідуальні лічильники газу, як того вимагає законодавство України. Станом на сьогодні, завдяки судовим процесам нами досліджено питання щодо структури тарифу газу, собівартість встановлення лічильників для побутових споживачів та незаконність нарахування за показниками загальнобудинкового лічильника за спожитий газ. На депутатському рівні, ми підготували проект ухвали Львівської міської ради щодо заборони встановлення загальнобудинкових лічильників газу», – наголосив юрист партії УКРОП Тарас Подвірний.

Нагадаємо, що підприємства України, які постачають газ населенню, відповідно до ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зобов’язані встановити лічильники газу для побутових споживачів. Однак, по всій Україні представники монополіста, посилаючись на Кодекс газорозподільних систем Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в Україні, встановлюють замість індивідуальних загальнобудинкові прилади обліку газу.