Львів’янин пробив у стіні вікно і пошкодив давню єврейську фреску

logo
189439_lviv_janin_probiv_u_stini_vikno_i_poshkod.jpeg


Мешканець Львова вирішив встановити вікно в своєму помешканні і внаслідок самочинних дій пошкодив настінні розписи синагоги «Зіхрон Йозеф». Про пошкодження розписів повідомила у Facebook Мілана Ватерман. Користувачка опублікувала фотографії стіни до і після інциденту.

Чоловік, який встановив пластикове вікно, проживає в будинку на вул. Замарстинівській, 52. Синагога юдейської громади «Зіхрон Йозеф» знаходилася у подвір’ї на вул. Заводській, 3.

Сакральну споруду збудували наприкінці ХІХ ст. Будівлю знищили під час нацистської окупації Львова. Сьогодні про існування синагоги нагадують лише фрагменти стінопису з традиційними гебрейськими написами та сліди від круглих вікон.

Як повідомила виданню «Твоє Місто» начальниця відділу житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації Наталія Залужна , будинок, де розміщена фреска не є пам’яткою архітектури. Наразі чиновники Шевченківської районної адміністрації заявили про намір скласти протокол про адміністративне порушення і вимагають у винуватця пошкоджень замурувати вікно.


А поділитися?Вам має сподобатись...