Львів’янин забрав з-під управління поліції дорожні конуси і шукає їхнього власника

logo


МІСТО

Дорожні конуси були встановлені на проїзній частині – це порушення правил дорожнього руху

Фото: фейсбук-сторінка Святослава Літинського

Доцент кафедри програмування Львівського університету імені Івана Франка Святослав Літинський прибрав з-під головного управління Національної поліції у Львівській області, на площі Григоренка, 3, у Львові нелегальні конуси та звернувся у поліцію, щоб встановити, хто їх загубив. На конусах написано «ГУНП».

Нещодавно, 23 листопада, під головним управлінням Національної поліції у Львівській області Святослав Літинський побачив на дорозі конуси, які встановлені з порушенням правил дорожнього руху (пункт 15.15). Спершу чоловік звернувся в управління Національної поліції та запитав чи не їхні це конуси. Йому заперечили та сказали, що конуси не ставили. Далі із конусами Святослав пішов у бюро знахідок, але в той день воно було зачинене.

Я прочитав, що закон передбачає два способи. Спочатку спробувати віддати власнику. Я заходив до Національної поліції, але вони сказали, що це не їхнє. Потім можна повідомити поліцію. Відповідно я написав туди, щоб знайти власника конусів та оштрафувати його, а також, щоб повернути йому ті конуси, – пояснив Galnet Святослав Літинський.

Коли власника знайдуть і йому повернуть конуси, закон дозволяє Святославу Літинському вимагати за знайдену річ до 20% вартості у порушника. Якщо ж протягом 6 місяців після повідомлення поліції власник не знайдеться, то закон дозволяє пану Святославу набути право власності на конуси.

Своїми законними діями я пробую звернути увагу як Національної поліції, так і громадян, що ми всі мали би бути рівні перед законом. Якщо ви, Національна поліція, нагло і відкрито порушуєте правила дорожнього руху, це є негідною поведінкою, – зазначив у розмові з нашою журналісткою Святослав Літинський.

Відео: фейсбук-сторінка Святослава Літинського 

Документ: фейсбук-сторінка Святослава Літинського

Відповідно до 15.15 ПДР на проїзній частині забороняють встановлювати предмети, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів. Винятки:

оформлення дорожньо-транспортної пригоди;
виконання дорожніх робіт або робіт, пов’язаних із зайняттям проїзної частини;
обмеження або заборони руху транспортних засобів та пішоходів у випадках, які заборонені законодавством.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.