Львів’янка інфікувалася COVID-19 у лікарні. Яких заходів безпеки мають дотримуватися у медзакладах

logo


89-річну львів’янку госпіталізували до лікарні швидкої медичної допомоги із інсультом. Жінку 12 днів лікували у відділенні неврології. Там вона інфікувалася коронавірусом. Родичі стверджують, що жінка інфікувалась від медперсоналу. У лікарні заперечують.

Рідні жінки звернулися до Суспільного, вони певні, що їхня родичка підхопила недугу від медиків. У медзакладі кажуть, що інфікуватися жінка могла і від своїх відвідувачів – Суспільне поспілкувалося із усіма сторонами, щоб зрозуміти, яких правил мають дотримуватися лікарі і чому рідні львів’янки думають, що коронавірусом жінка інфікувалася від медиків.

“Мама моя в інсультному лежала 12 днів”

Донька 89-річної львів’янки не хоче називати свого справжнього імені. Жінка – медик за фахом. Її не вакцинована літня мама лежала у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги через інсульт, але там заразилася коронавірусом. Жінка каже, що вірус приніс хтось із лікарів, які, за її словами, нехтують протоколами захисту і тепер життя її мами під загрозою.

— Лікарі, медсестри, санітари із тієї зони брудної, зараженої ходять в чисту зону до важких хворих — терапія, неврологія. Мама моя в інсультному лежала 12 днів. Я її витягала, як могла, ночувала на підлозі, на кріслах коло неї. Вона дуже важка була. І хтось приніс їй ще коронавірус.

Якщо вони усі перехворіли, їм не страшно — вони можуть зняти маску, але люди не хворіли. Вони (лікарі) можуть принести вірус людині з ослабленим імунітетом на одязі, на руках, вони ходять туди-сюди. Хворі також ходять у чисту зону в кафе, в аптеку, в їдальню йдуть їсти, і маска на бороді.

Умови — як у госпіталі під час Першої світової війни. Один на одному.

Львів’янка інфікувалася COVID-19 у лікарні. Яких заходів безпеки мають дотримуватися у медзакладахСуспільне Львів

Використані засоби захисту розкидані разом із будівельним сміттям

Усі би мали бути в халатах, шапочках, бахілах і рукавичках, тут на виході мав би стояти контейнер для використаних засобів захисту. Це все інфекція. Але вони валяються на купі перед входом у відділення. Хіба немає коштів один контейнер поставити і окремо вивозити? Санітарок не вистачає, лікарів не вистачає. Одна санітарка на відділення.

Львів’янка інфікувалася COVID-19 у лікарні. Яких заходів безпеки мають дотримуватися у медзакладахСуспільне Львів

Це черга на вхід у ковідне відділення. Поряд – будівельне сміття та розкидані засоби захисту

Ти заходиш в палату — усі мовчать. Вони навіть не спілкуються між собою. Знаєте чому? Тому що за ніч частину з них вивозять мертвими. Вони це бачать і чекають, що можуть бути наступними.

Учора прийшла до мами — частина ліжок вільна. Я розумію, чому вони звільнилися, хоч до того палата була переповнена.

На 13-й день лікування 89-річну жінку перевели у відділення для хворих на коронавірус.

Черга на вході у ковідне відділення

На вході до відділення, де лікують хворих на COVID-19, черга з відвідувачів. Люди приносять передачі, купують ліки, хочуть дізнатися, чи живі їхні близькі.

Львів’янка інфікувалася COVID-19 у лікарні. Яких заходів безпеки мають дотримуватися у медзакладахСуспільне Львів

Черга біля дверей ковідного відділення

Коли скляні двері відчиняються, з-за них виглядає жінка у масці та білому халаті.

— У мене мама у сто четвертій, скажіть, вона жива? Вона вчора дуже важка була, лежача…
— Жива! Вам би подзвонили.

Це один із діалогів, які можна почути біля входу у відділення.

Приходить молодий чоловік у лікарському вбранні зеленого кольору. Якась жінка намагається дізнатись щось від нього, він лише відповідає:

— Зараз санітарка вийде — будете питатись. Пані, там чотириста хворих. А медперсоналу більше не зробили. І повторює, дивлячись прямо перед собою, – Чотириста хворих. Дуже багато важких. Вони загинаються там.

За якийсь час черга зникає — двері до відділення зачинені, передачі віддають через боковий вхід.

Львів’янка інфікувалася COVID-19 у лікарні. Яких заходів безпеки мають дотримуватися у медзакладахСуспільне Львів

У ковідне відділення заходять без засобів захисту

Двері відділення залишаються зачиненими недовго. За п’ятнадцять хвилин будь-який контроль відвідування ковідного відділення припиняється. Люди вільно заходять і виходять, часом взагалі не маючи жодних засобів захисту.

Персоналу не вистачає

У лікарні кажуть, що у них не вистачає персоналу, аби повністю обмежити відвідування пацієнтів та забезпечити цілодобовий нагляд за ними. Але доступ до ковідного відділення все ж обмежений, лікарі працюють по місяцю у “брудній” та чистій зонах і не переходять з однієї до іншої під час своєї зміни, повідомила Суспільному лікар-епідеміолог лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Бачинська.

“У нас є певні протоколи та накази, згідно з якими працюють наші медики, зокрема наші внутрішні накази, у яких сказано, що наші медики місяць працюють у “брудній” зоні, потім після здачі певних аналізів вони можуть виходити у чисту зону. Вони працюють таким ніби вахтовим методом”, – каже Олександра Бачинська.

За словами інфекціоністки, стверджувати, що людина інфікувалася саме в лікарні, дуже важко.

“Можливо вони прийшли вже інфіковані. Звичайно, ми робимо пацієнтам тест на антиген при поступленні в лікарню, але буває таке, що тест може бути хибнопозитивним або взагалі не показати реакції. Наші медики дотримуються маскового режиму, 92% з них вже вакциновані. Повністю обмежити відвідування лікарні ми не можемо, оскільки у нас не вистачає медперсоналу, аби забезпечити цілодобовий нагляд за пацієнтом. Тому ми мусимо залучати родичів. А родичі приходять, відвідують, вони так само ходять по супермаркетах, їздять у транспорті”, – каже лікарка.

Олександра Бачинська каже, що доступ у ковідне відділення для відвідувачів обмежений.

“Ковідне відділення у нас закрите з усіх сторін, доступ до нього обмежений. Вхід є тільки там, де поступає пацієнт, і окремий вхід, де приходять родичі, щоб передати пацієнтам їжу та медикаменти. Такі правила у нас діють з липня 2020 року. Лікарню від ковіду ми обмежили, а ковідне відділення розташоване в окремому корпусі”, – пояснює лікарка.

Єдиний дієвий засіб боротьби – вакцинація

Інфекціоніст Ігор Гайдук каже, що не можна виключати можливість інфікування як від відвідувачів пацієнтів, так і від медперсоналу. Єдиним дієвим засобом боротьби з інфекцію є вакцинація:

“Річ у тому, що коронавірус тепер буде з нами завжди, ми від нього нікуди не дінемося. Єдиним порятунком від тяжкого перебігу хвороби, передчасної смерті та інфікування інших хворих, яким в даний момент не можна вакцинуватися, є вакцинація.

Якщо родичі відвідували хвору, то однозначно заперечувати можливість перенесення ними інфекції не можна. Ніхто не є стерильний, навіть у масці. Повністю виключає можливість перенесення інфекції лише ізолюючий скафандр.

Так само тяжко заперечити, що хтось із медперсоналу міг перенести інфекцію: так, ніхто не приймає стерильний душ, ніхто не миється, як хірурги до операції, перед кожним відвідуванням таких хворих. Ми живемо у брудному світі і нічого кращого за вакцинацію для того, щоб тому протистояти, ще не придумали.

Зараз помирають в основному невакциновані, це є їхня епідемія. Про це має лунати з кожної праски. “Не повністю вивчена вакцина”, — так і людський організм теж не повністю вивчений, і планета Земля також не повністю вивчена. Потрібно вакцинуватися.

Використані засоби захисту або знищують вогнем, або закопують. Хоча на предметах вірус довго не живе. Він хоче тепла, харчуватися. На халатах вірус може прожити кілька днів, а далі сам гине. Тобто, має значення тільки безпосередній контакт людини з людиною”

На момент публікації матеріалу 89-річна пацієнтка з інсультом, яка заразилася коронавірусом у лікарні – померла.

Що відомоНа ранок 8 жовтня на Львівщині зареєстрували 1237 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 29 жителів Львівської області одужали, 14 людей померли.У стаціонарах лікарень Львівської області перебуває 2196 хворих. Відтак, заповненість ліжкової мережі становить 55,59%. В реанімації перебуває 144 людини, на апаратах ШВЛ – 34.Хворих на COVID-19 госпіталізують у 16 медзакладів Львівської області.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону