Львів’янку Оксану Линів нагородили престижною Саксонською премією Моцарта

logo


image

Через пандемію оркестр не зміг виступити у повному складі. Однак концерт таки відбувся за участю музикантів, які навчаються в Європі.

До теми Львів’янка Оксана Линів стала музичною директоркою одного з провідних італійських театрів

Львів’янка отримала Саксонську премію Моцарта

Відома диригентка, львів’янка Оксана Линів розповіла, що їй та Молодіжному симфонічному оркестру України/YsOU присудили престижну Саксонську премію Моцарта 2021.

У середу, 20 жовтня 2021 року, о 19:30 у церкві Святого Маркуса в Кемніці (Німеччина) під час святкового концерту нам вручили премію Саксонського Моцартівського товариства Mozartpreis 2021,– зауважила диригентка.

Премію урочисто передала міністерка культури Саксонії Барбара Клєпш. Через пандемію Молодіжний симфонічний оркестр України не зміг виступити в Кемніці у повному складі. Проте святковий концерт відбувся за участі музикантів оркестру, які навчаються в Європі.

Линів подякувала запрошеному солісту, українському піаністу Антонію Баришевському. Він виконав велику сольну програму з творів українських композиторів. Окрім цього, за словами диригентки, молоді музиканти Тарас Зданюк (скрипка), Анна Макарова (альт) та Анастасія Мякушко (віолончель) виконали один з найвідоміших камерних творів Вольфганга Амадея Моцарта “Фортепіанний квартет № 1, V 478”.

На завершення концерту українські музиканти приєдналися до Молодіжного оркестру “100 дітей Моцарта”, що стало символом музичного об’єднання без кордонів.

Зауважте! У Львові наприкінці серпня відбулося урочисте відкриття скульптури видатного композитора Франца Ксавера Моцарта. Одним з ініціаторів події стала диригентка, засновниця Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt Оксана Линів.Коротка біографія Оксани Линів Оксана Линів народилася у Бродах у сім’ї музикантів. Батько диригентки – керівник народної хорової капели “Боян” Ярослав Линів. У 2004 році вона стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині. Окрім цього, тривалий час Линів була помічником диригента Одеської опери. У Баварській державній опері кілька сезонів поспіль вона працювала помічником генерального музичного директора Кирила Петренка. За підсумками 2015 року Линів визнали найкращою диригенткою Баварської державної опери у номінації “Класична музика”. Паралельно вона працює як запрошений диригент у різних театрах Європи. Диригентка заснувала Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt у Львові та Молодіжний симфонічний оркестр України – YsOU. У 2020 році Линів здобула від провідних німецьких критиків нагороду Oper!Awards, яку заснував оперний часопис Oper!Das Magazin.