Львів оскаржить рішення суду про виключення Дублянів зі складу Львівської тергромади

logo


image

Рішення Окружного адміністративного суду Києва про виключення Дублянів зі складу Львівської міської територіальної громади буде оскаржуватися. Для мешканців Дублян нічого не змінилося. Все працює у звичному режимі.

Про це сказав заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, пише Dailylviv.com.

Він також він зауважив, що в рішенні суду не визначено механізми його реалізації.

«На днях стало відомо про те, що Окружний адміністративний суд м. Києва, а це перша інстанція, прийняв рішення про нібито вилучення Дублян з львівської громади. Насправді для мешканців і Малехова, і Дублян по великому рахунку нічого не міняється. Львівська громада продовжує працювати, продовжує надавати послуги, тому що там відбулися вибори, люди обрали владу, і вона працює.

Якщо говорити про юридичну сторону, то ці рішення суду викликають дуже великі запитання. Якщо в частині Малехова можна б було думати, що це якісь непорозуміння, то, зважаючи на те, що є вже друге рішення, яке стосується ще одного населеного пункту, який увійшов до Львівської громади, то виглядає, що це не просто непорозуміння, а що це є спланована атака. Я вважаю, що це атака навіть не на Львів, а на державу, на сформований адміністративно-територіальний устрій. Я бачу в тому певну небезпеку, тому що з точки зору Конституції формування територіального устрою – це прерогатива Верховної ради, Уряду, і не може суд в це втручатися. Це є неправильно, і це руйнує підвалини державності.

Рішення по Дублянах буде оскаржуватися, тут треба розуміти, що воно не набрало юридичної сили. Людей треба заспокоїти, щоб вони не хвилювалися, бо в жодному з рішень суду не зазначено якийсь механізм його реалізації. Рішення нібито є, але як його реалізувати – ніхто не знає. Тому Львівська громада є, Львівська громада буде. Нічого не змінилося.

Я читав рішення суду і, як юрист, кажу, що воно є доволі сумнівне. Бо там йде посилання на закон про добровільне об’єднання громад, а насправді і Львівська громада, і інші були створені відповідно до іншої правової бази. Це були зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування», яким делегували Кабінету Міністрів право затвердити адміністративні центри і межі громад. Тобто це було зроблено, і це не має жодного відношення до добровільного об’єднання. А суд посилається на цей старий закон. Якщо в Україні є верховенство права, то суд апеляційної інстанції має це рішення скасувати і прийняти нове рішення, яким відмовити громадянину, який звернувся, у задоволенні цього позову», – зазначив Любомир Зубач.

Нагадаємо, 22 вересня Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення про виключення Дублянів зі складу Львівської громади.